Panu premiérovi v žádném případě nedoporučíme, aby odcházel. Po ČSSD vystoupil na ČT Faltýnek a toto jí vzkázal...

21.11.2018 17:27

Sociální demokracie se rozhodla, že se v pátek nezúčastní hlasování o vyslovení nedůvěry vládě Andreje Babiše. Zachovali se sociální demokraté jako chytrá horákyně? Co na to říká předseda poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek? Podívejte se sami.

Panu premiérovi v žádném případě nedoporučíme, aby odcházel. Po ČSSD vystoupil na ČT Faltýnek a toto jí vzkázal...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Faltýnek

„Pokud byste se mě ptal, jestli naše hnutí i poslanecký klub stojí za panem Babišem a v žádném případě mu nedoporučí, aby odcházel z postu premiéra, tak vám odpovím ano,“ prozradil ve vysílání České televize Faltýnek. „My pořád říkáme to samé. Kauza Čapí hnízdo je uměle vytvořená kauza, která má za cíl odstranit Andreje Babiše z politiky, a my na to nechceme přistoupit,“ zdůraznil Faltýnek.

Předseda poslaneckého klubu hnutí ANO předpokládá, že celá kauza pro Babiše skončí dobře. V případě Jaroslava Faltýnka už bylo trestní stíhání v kauze firmy Čapí hnízdo zastaveno a politik očekává, že s Babišem to nakonec dopadne stejně, ať už to bude trvat jakkoli dlouho.

A pokud jde o rozhodnutí ČSSD, Faltýnek má jasno. „Mně toto rozhodnutí ČSSD nepřipadá příliš hrdinské,“ zdůraznil host.

Pro něj osobně je důležité, že vláda pracuje, údajně pracuje dobře a lidé to prý cítí ve svých peněženkách. Je připraven pracovat ve prospěch lidí s kýmkoliv a hledat podporu pro zákony vlády napříč Sněmovnou, třeba i u hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury. I u jiných stran.

Teoreticky je prý také možné, že dojde k rozpuštění Sněmovny a budou vyhlášeny předčasné volby, ale Faltýnkovi se tato varianta nejeví jako příliš pravděpodobná.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

17:25 Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

REPORTÁŽ Před třiceti lety zanikla StB a stále je co objevovat, zejména hrůzy. „Už za svou touhu po …