Pavel Šporcl: Prezident by měl být vzorem pro mladé, mít vizi, kam náš národ vést, a stmelovat společnost

24.12.2017 11:01

Český houslový virtuos světového renomé Pavel Šporcl se řadí k několika málo uznávaným hudebním umělcům, kteří mají odvahu veřejně prezentovat své politické názory. Neskrývá proto svůj kritický postoj k EET, ani zděšení z výsledku voleb. „Není to dobrá situace, že nás povede menšinová vláda s tichou podporou komunistů a extremistů jsem si opravdu nedokázal představit,“ říká.

Pavel Šporcl: Prezident by měl být vzorem pro mladé, mít vizi, kam náš národ vést, a stmelovat společnost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vyznamenaný Pavel Šporcl

Šporcl podotkl, že by si letošní Vánoce po vysokém pracovním nasazení užil rád v kruhu rodinném. Co se týká předsevzetí do nového roku, tak už ze zvyku si prý žádné nedává. „Předsevzetí jsou přece od toho, aby se nedodržovala. Já se snažím žít celý rok tak, abych si žádná předsevzetí dávat nemusel,“ uvedl.

Hned na začátku roku nás také čekají prezidentské volby, houslista se nechal několikrát slyšet, že v nich podpoří kandidáta Mirka Topolánka. Podle jeho slov je změna na Hradě velmi důležitá a letošní volby budou do značné míry rozhodující. „Prezident je osoba, která ovlivňuje dění všude kolem nás. A to se netýká pouze politiky. Prezident by měl být vzorem pro mladé, mít vizi, kam náš národ vést, a stmelovat společnost. A to se bohužel v posledních letech nedělo,“ řekl.

Šporcl si prý na postu prezidenta přeje silného a charismatického kandidáta, který nás bude držet v Evropě. „Musí ukočírovat rozložení sil ve Sněmovně, protože to je podle mne nejhorší od listopadu 89. I proto si myslím, že Mirek Topolánek je dobrý kandidát. Podporuji ho již mnoho let,“ zdůraznil v rozhovoru pro forum24.cz.

Původní zdroj ZDE

Politika prý houslistu zajímá už dlouhodobě a rád se k ní někdy i veřejně vyjadřuje. „Například z výsledku voleb jsem upřímně zděšen. Vypadá, že nás povede menšinová vláda s tichou podporou komunistů a extremistů. To jsem si opravdu nedokázal představit. Není to dobrá situace. Ale asi máme, co si zasloužíme,“ řekl Šporcl a dodal, že jako celoživotní optimista věří, že je to jen chvilkové zaváhání a je na nás, aby to příště bylo lepší.

Dále se také pustil do kritiky EET, která mu prý společně s kontrolním hlášením velmi zkomplikovala podnikání. „Stát se snaží mít vše víc a víc pod kontrolou, což úplně neodpovídá duchu svobodného podnikání. Nechci jezdit na koncerty o půl hodiny dřív, abych vysvětlil nějaké uvaděčce, jak má prodávat CD a tisknout EET lístky. To není možné. Připadám si jako vědma, která už dopředu ví, kolik CD prodá, aby je pak po koncertě zas nemusela stornovat. Na to se opravdu zvyknout nedá,“ postěžoval si.

Na závěr popřál všem čtěnárům všechno nejlepší do nového roku a doporučil jim, aby si pořadné odpočinuli. „Hned v lednu nás čekají prezidentské volby a ty budou hodně důležité. Tak ať jsme na ně připraveni,“ uzavřel. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

20:47 Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová vypadla ze zábavného pořadu StarDance h…