Peníze na „podporu demokracie“ do Pákistánu místo pro Američany? Zastavte to, bouchl Trump do stolu. Rozčílil Bidena

27.12.2020 20:07

Kongres po dlouhých vyjednáváních. Prezident požaduje větší jednorázový příspěvek pro Američany a zároveň nesouhlasí s některými plánovanými výdaji federálního rozpočtu. Jmenoval, že mnoho peněz jde na podporu věcí, které vůbec s koronavirovou krizí nesouvisejí či se odpraví do zahraničí. Kvůli neschválení balíčku se ode dneška Američané, kteří přišli v důsledku pandemie covidu-19 o zaměstnání, ocitli bez podpory v nezaměstnanosti.

Peníze na „podporu demokracie“ do Pákistánu místo pro Američany? Zastavte to, bouchl Trump do stolu. Rozčílil Bidena
Foto: Repro Youtube
Popisek: Americký prezident Donald Trump v OSN

Anketa

Je kruté, že v ČR na Vánoce umírá tolik kaprů?

hlasovalo: 7749 lidí
Návrh stimulace ekonomiky v hodnotě 900 miliard dolarů (19,3 bilionu korun) mimo jiné počítá s tím, že všichni Američané vydělávající méně než v přepočtu 1,6 milionu korun ročně obdrželi jednorázovou platbu ve výši 600 dolarů (necelých 13 000 korun). To je podle Trumpa příliš nízká částka.

„Jednoduše chci získat pro naše skvělé lidi raději 2 000 dolarů než ubohých šest stovek, které jsou nyní navrhované,“ kritizoval prezident. Zastavit by chtěl zejména množství peněz, které Amerika pošle do dalších států.

Připojil též video, ve kterém podotýká, že balíček na podporu ekonomiky nemá příliš s koronavirem společného. Ukázal, že velké částky z něj putují například na rozvojovou pomoc Barmě či Kambodži. Dále jmenoval, že část půjde Egyptu a jeho armádě, přičemž ten si za peníze nakonec nezakoupí americké zbraňové systémy, nýbrž podpoří Rusko a jeho výrobce zbraní.

Dále mají miliony dolarů mířit do Belize, Kostariky, na „podporu demokracie“ do Pákistánu, do Kostariky, Guatemaly, Hondurasu, Nikaragui a Panamy. Na seznamu však je i mnoho dalších míst v Americe, které nemají s koronavirem a souvisejícími restrikcemi také vůbec nic společného.

„Pamatujte, že to byla chyba Číny!“ padlo rovněž od Trumpa k tomu, že je nutné podporu pro Američany zvýšit.

Podle budoucího prezidenta Joea Bidena Trump svým postojem požadujícím navýšení pomoci chudým Američanům „rezignoval na svoje povinnosti“ a vystavil miliony Američanů finanční nejistotě.

Záchranný koronavirový balík je přidružený k návrhu federálního rozpočtu na příští rok ve výši 1,4 bilionu dolarů (30 bilionů korun). Ten musí vstoupit v platnost do pondělní půlnoci, jinak začnou federální úřady fungovat v omezeném rozpočtovém režimu. Kongres by do té doby mohl schválit týdenní provizorium, což již jednou v prosinci učinil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peklo kvůli vakcínám. USA, země svobody? Legendární boxer nemohl mlčet

22:08 Peklo kvůli vakcínám. USA, země svobody? Legendární boxer nemohl mlčet

Očkování proti covidu-19 vyvolává velké názorové neshody nejen ve společnosti, ale i v oblasti vrcho…