Petra Lessyho bude zastupovat advokát Václav Láska

30.08.2012 15:12

Advokát Václav Láska bude zastupovat odvolaného policejního prezidenta Petra Lessyho ve věci propuštění ze služebního poměru. O Láskovi se v médiích mluvilo v souvislosti s jeho analýzou podezřelých smluv pražského dopravního podniku (DPP). Informuje o tom ČT 24.

Petra Lessyho bude zastupovat advokát Václav Láska
Foto: red
Popisek: Václav Láska

Láska vypracoval pro magistrát právní analýzu problematických smluv dopravního podniku. Na základě jejích zjištění podal podnik v minulých dnech několik trestních oznámení. Poté představenstvo kvůli údajným manažerským pochybením odvolalo generálního ředitele Liche, který podání trestních oznámení inicioval.

Ministr vnitra Jan Kubice Lessyho propustil ze služebního poměru kvůli tomu, že jej ve středu ráno obvinila Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) z pomluvy a zneužití pravomoci úřední osoby v souvislosti s kauzou náměstka zlínské krajské policie Jaroslava Vaňka. Hned po poledni ministr ohlásil, že na místo šéfa sboru ustanovil Lessyho náměstka pro trestní řízení Martina Červíčka.

Kauzy se budou vyšetřovat i za mě, slíbil Červíček

Nově jmenovaný policejní prezident slíbil, že i pod jeho velením bude policie vyšetřovat závažné korupční kauzy. Reagoval tak na výroky opozice, že za pádem Lessyho mohl stát i strach z odhalení nových korupčních kauz.

K Lessyho rychlému pádu se nechtěl vyjádřit. "Omlouvám se, ale nejsem v pozici, abych komentoval rozhodnutí svého nadřízeného," odůvodnil Červíček. Podotkl ale, že v řadě věcí s ním souhlasil, v něčem se rozcházeli, vždy jej však uznával jako svou autoritu. Zdůraznil, že vyšetřování protikorupčních kauz, které byly za Lessyho otevřeny, neutichne.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pražská demonstrace, jakou svět neviděl. Přitomní byli dva lidé

11:59 Pražská demonstrace, jakou svět neviděl. Přitomní byli dva lidé

Nově vzniklý spolek ZHOTOVEN, o kterém jsme Vás již informovali, a který je zřejmě napojen na franco…