Po Mádlovi další. O kolik lépe by nám bylo jako součásti Německa? Známý manažer se zasnil

17. 10. 2020 13:50

Marketingový manažer Martin Jaroš není spokojen, že Babišova vláda nezvládá situaci, která se kvůli rapidnímu nárůstu případů nakažených dále dramatizuje. Nejlepší inspiraci k řešení krize a ekonomických dopadů vidí Jaroš v Německu, od kterého by bez váhání převzal všechny regule a zákony.

Po Mádlovi další. O kolik lépe by nám bylo jako součásti Německa? Známý manažer se zasnil
Foto: Repro Facebook
Popisek: Marketér Martin Jaroš
reklama

Anketa

Obáváte se dalšího vývoje situace kolem nemoci COVID-19? (Ptáme se od 15.10.2020)

74%
26%
hlasovalo: 21348 lidí
Tahle vláda, podle Jaroše, zavinila jednu z největších katastrof v novodobých dějinách Česka. „Budou samozřejmě ztráty na životech – přímo Babišův zločin – a taky obrovské škody na ekonomice,“ pravil Jaroš na svém facebooku.

„Tenhle stát není jako Německo s X lety rozpočtových přebytků a nemůže si dovolit kompenzovat výpadek příjmů všem lidem a firmám, co by si to zasloužili. To se prostě nestane, a my to víme. A zadlužení tak, jak ho dělá Babiš, je cesta do pekel. Když vidíte nesmyslné akce jako roušky poštou pro seniory, tak prostě nevěříte, že Babiš ty vypůjčené prachy utratí rozumně?“ prohlásil.

To později Jaroš doplnil o daleko silnější prohlášení: „Já jsem, myslím, český vlastenec v pozitivním slova smyslu, ale kdyby mi někdo nabídl, že by se Česko mohlo stát spolkovou zemí Německa. A že musíme převzít všechny německé zákony a regule a všechno ostatní, tak bych přemýšlel asi sekundu a pak bych se zeptal: od kdy?“

Po těchto jeho slovech si někteří oddechli, že Jaroš nezrealizoval své dřívější politické ambice. „Ještěže Jaroš tehdy v záchvatu rozumu politický ambice nakonec vzdal. Tohle je docela síla a nevím, jak by to vysvětloval voličům,“ napsal František Lavička.

Jaroš v roce 2018 plánoval založit politickou stranu, se kterou se chtěl postavit Babišovi, ale nakonec si to rozmyslel. Po prezidentských volbách přiznal, že dostal dvě nabídky ke vstupu do politických stran, rozhodoval se mezi Piráty a TOP 09; ani jedna strana prý ale nakonec nebyla pro něj.

Podobně rozvířil vody svým vyjádřením vůči Německu také herec Jiří Mádl, který poděkoval Německu za projevenou solidaritu, ale jedním dechem dodal, že až budou Němci potřebovat pomoc, na Česko se raději obracet nemají. Za Česko se Mádl někdy akorát stydí.

„Milé NĚMECKO, děkujeme, že převezmeš naše COVID pacienty až začnou kolabovat naše nemocnice. Je to od tebe jako od souseda a člena nejlepšího spojenectví národů v historii lidstva šlechetné. Ale nečekej, že ti pomůžeme s nějakýma chudákama zdrhajícíma před válkou, až na to zase přijde. To je VÁŠ problém a TAHLE ZEMĚ JE TOTIŽ NAŠE A NAVÍC MY MÁME SELSKEJ ROZUM A NAVÍC JSME BEST IN COVID. Jo a planetu si zachraňujte taky sami. Teď jsem byl zrovna na chalupě a bylo to v poho!“ napsal Mádl na sociální facebooku, s dovětkem, že v některých situacích se za Českou republiku stydí. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Xaverovy bomby u Soukupa: Začerněné smlouvy, bonusy. A výzva senátorům Smoljakovi s Drahošem

10:11 Xaverovy bomby u Soukupa: Začerněné smlouvy, bonusy. A výzva senátorům Smoljakovi s Drahošem

Hostem pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa byl člen Rady České televize Luboš Xaver Veselý. A bylo t…