Poslanec Babák ve hře o křeslo předsedy Věcí veřejných

10. 4. 2011 8:00

Rivalové o předsednický post Věcí veřejných se už promalu profilují. Bárta, Peak a John mají od začátku dubna novou hrozbu - Michala Babáka. Informoval o tom server iDNES.cz.

Poslanec Babák ve hře o křeslo předsedy Věcí veřejných

V nejmenší vládní straně nastávají změny - Bártovo „rozdávání obálek" způsobilo velké koaliční spory, ale i samotné rozštěpení Věcí veřejných.

Politická krize Véčkařů komplikuje také otázku, kdo bude budoucím předsedou. Vedle Bártovi kandidatury, by chtěl křeslo předsedy získat i poslanec VV Michal Babák.

Pětatřicetiletý majitel poradenské společnosti oznámil svou kandidaturu na začátku dubna. Paradoxně však stojí ve sporné půjčce poslancovi Jaroslavu Škárkovi na straně Víta Bárty.

Už na začátku týdne totiž odmítl tvrzení exposlance VV Jaroslava Škárky, že mu předával peníze od Bárty. Uvedl, že za Škárkovými výroky vidí vliv plzeňské ODS.

„Mrzí mě, že premiér naskakuje na tuto linku kmotrů. Myslím, eto může ohrozit i jeho samotného. Některým kmotrům by se totiž hodilo, kdyby dopremiéroval," uvedl v pátek Babák.

Babák patří k největším sponzorům strany

Loni jí věnoval 2,3 milionu korun.Kromě něj se budou o stranické vedení ucházet Vít Bárta, současný předseda Radek John a nová šéfka poslaneckého klubu VV Karolína Peake.

Babák pochází z Blanska, členem VV je od roku 2009. Do Sněmovny se dostal na jihomoravské kandidátce. Působí například v Rozpočtovém výboru či stálé komisi pro kontrolu činností vojenského zpravodajství.

Dále čtěte:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas
reklama

Produkt zdarma za recenzi?

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havel utopený ve splašcích? Michael Žantovský ohromil: Příměr o exprezidentovi. A o čem snil v dětství

20:13 Havel utopený ve splašcích? Michael Žantovský ohromil: Příměr o exprezidentovi. A o čem snil v dětství

Před třiceti lety se v těchto místech scházeli poslanci, kteří dávali právní rámec sametové revoluci…