Poslanec Jandák: Ještě budete vzpomínat na Knížáka

19.04.2013 20:03

Poslanec za ČSSD a její stínový ministr kultury Vítězslav Jandák se zamyslel nad politikou ministerstva kultury, které tento týden odvolalo ředitele Národní galerie Vladimíra Rösela. Nebyl první – před ním o funkci přišel ředitel Národního divadla Ondřej Černý a v roce 2011 i Röselův předchůdce Milan Knížák.

Poslanec Jandák: Ještě budete vzpomínat na Knížáka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý ministr kultury a exposlanec ČSSD Vítězslav Jandák

Jandák se podivuje nad tím, že ministerstvo si všimlo Röselovy údajné neschopnosti až po dvou letech. Vysvětlení spatřuje v tom, že se galerii podařilo uspořádat několik úspěšných výstav, naposledy Kupkovu. „Vzhledem k tomu, že takovéto výstavy se chystají a připravují několik měsíců, ba i let, realizoval vlastně dílo svých předchůdců, ale to je za takové situace normální,“ píše Jandák. Díky tomu se problém objevil až teď.

Rösel si odvolání zasloužil

Teprve v poslední době po něm totiž ministerstvo chtělo předložení koncepce. Do funkce nastupoval jako krizový manažer, takže se od něho očekávala především stabilizace instituce. A tak teprve teď ministryně uznala, že nerozumí poslání galerie a neskýtá záruky jejího budoucího rozvoje.

Ve svém komentáři se vyjadřuje i k Röselovu předchůdci Knížákovi. „A nakonec se možná ukáže, že ten tolikrát proklínaný Knížák řídil Národní galerii s přehledem, koncepcí a manažersky schopně – akorát že si to o něm někteří nemysleli.“ A uzavírá, že s Röselovým odvoláním souhlasí. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: lze

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kemr“ do tváře. Jsi fašista! Strkanice, Milion chvilek, urážky. Na akci klimaaktivistů dorazilo i několik odpůrců. Takhle dopadli

12:01 „Kemr“ do tváře. Jsi fašista! Strkanice, Milion chvilek, urážky. Na akci klimaaktivistů dorazilo i několik odpůrců. Takhle dopadli

„Jste fašista!“ spustil účastník akce Fridays for Future, s plackou Milion chvilek pro demokracii, n…