Potřebujeme se už nadechnout. Vrchní školní odborář o návratu dětí do lavic

17.03.2021 22:09 | Zprávy
autor: nab

Návrat dětí do škol by mohl být v druhé polovině dubna, podmínkou podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) bude pravidelné testování. Předseda Českomoravského odborového svazu pracovníků školství František Dobšík v Interview ČT24 hovořil o tom, jak by takové testování žáků mělo podle odborů vypadat. Zmínil konkrétní podmínky, jež si kladou pro otevření škol.

Potřebujeme se už nadechnout. Vrchní školní odborář o návratu dětí do lavic
Foto: Petr Mašek
Popisek: Šéf školských odborů František Dobšík na protestní akci před ministerstvem školství

„Pro všechny je návrat dětí do škol dobrá zpráva. Nesmí se ale opakovat situace z minula, že se otevře a zase se zavře. Otevření škol musí být udržitelný stav, minimálně do konce školního roku,“ řekl předseda školských odborů. „Potřebujeme se už nadechnout a vidět pomyslné světlo na konci tunelu,“ podotkl s tím, že ubývá už motivace.

Testy jsou první podmínkou odborů pro otevření škol. Dobšík zkonkretizoval, jak si odbory představují testování: „Od začátku jsme říkali, že by bylo ideální, kdyby se žáci a děti mohli otestovat doma, v rodinách, a s negativním testem pak přijít rovnou na výuku školy,“ uvedl, jak by testování mohlo vytvořit ve škole bezpečné prostředí.

Druhá nutná podmínka, aby odbory souhlasily s tím, že se děti vrátí do školy, je proočkování učitelů a všech zaměstnanců škol, kteří o to projeví zájem. „Je to pro nás velmi důležité. Proočkovat všechny zaměstnance, kteří s dětmi přijdou do styku. I školní jídelny byly častým zdrojem rozšíření nákazy,“ připomněl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Uvázat Pavla na řetěz. Holec má výzvu pro Babiše

15:39 Uvázat Pavla na řetěz. Holec má výzvu pro Babiše

Spor o účast prezidenta Petra Pavla na červencovém summitu NATO v Ankaře dál vyvolává silné emoce. P…