Přijdou k vám staří lidé a chytnou covid od očkovaných! Dva známí hospodští se „poprali“

01.11.2021 22:40 | Zprávy
autor: nab

Dnes začala platit nová vládní protiepidemická opatření a čeští restauratéři, kteří mají kontrolovat bezinfekčnost zákazníka, se bouří. Na 400 restaurací vládě vzkazuje, že tak činit nebude, podle nich je to nezákonné. Někteří dostali prostor promluvit v pořadu 360° na CNN Prima News. Hospodští si stěžuji, že přicházejí o značnou část návštěvníků. Upozorňují, že netestovaní očkovaní jsou také rizikem. „Lžou nám. Dochází k segregaci lidí a je to velice nebezpečné!“ varuje hospodský rebelant Jakub Olbert.

Přijdou k vám staří lidé a chytnou covid od očkovaných! Dva známí hospodští se „poprali“
Foto: Repro YouTube CNN Prima News
Popisek: Jakub Olbert, majitel restaurace Šeberák v pražských Kunraticích

Nové kolo boje proti covidu začíná; provozovatelé restaurací, pivnic či kaváren musí nově kontrolovat hosty, zda jsou bezinfekční. Od začátku listopadu musejí od návštěvníků vyžadovat doklad o očkování, prodělání nemoci nebo negativním testu na covid-19. Asi nikoho nepřekvapí, že to někteří hospodští nepřijali úplně v klidu.

Většina lidí, kteří dnes do restaurací přišli, nařízení respektují. „Nás to moc neobtěžuje, nechali jsme se očkovat a problémy nemáme,“ říká jedna z návštěvnic. „Já pracuji ve službách, tak s tím problém nemám, jsem na to zvyklý,“ dodává další z hostů. Podle personálu restaurace z velké části návštěvníci o opatření věděli a s prokazováním zpravidla neměli problém. Převážně svou bezinfekčnost prokazovali aplikací Tečka či s sebou měli certifikát.

Řada lidí ale kvůli nařízením do restaurací nepřišla, a bylo to znát. Například personál jedné karlovarské restaurace situaci popisuje jako peklo. „Každé nařízení je zlo, je to velký úbytek lidí,“ popisují. Malé restaurace si málokdy mohou dovolit posílit personál, který by kontrolu hostů prováděl. „Nemůžu si sem vzít další osobu, která by stála u dveří a každého kontrolovala,“ stěžuje si majitelka malé kavárny. Jiní uvádějí, že počty návštěvníků byly oproti normálu poloviční. Na přísné kontroly mají hygienici za doprovodu policie vyrazit už ve čtvrtek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…