Profesor Keller sociálním demokratům: Nebojujte s ODS, je to kopání do mrtvoly

29. 8. 2012 10:19

Sociální demokraté jen zbytečně plýtvají svými silami v boji s ODS, jejíž propad už je zcela neoddiskutovatelný, říká profesor Jan Keller v dnešní Mladé frontě Dnes. Předběžné průzkumy voličských preferencí dokazují, že i přes svůj pokles zůstává ČSSD nejsilnější stranou.

Profesor Keller sociálním demokratům: Nebojujte s ODS, je to kopání do mrtvoly
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Profesor Jan Keller

A proto by se podle něj měla sociální demokracie přestat zaměřovat na boj s konkurencí, konkrétně s ODS. „Kopat do politické mrtvoly není z hlediska estetického nijak hezká podívaná a z hlediska pragmatického je to vyložená ztráta času,“ píše profesor.

Poukazuje na skutečnost, že se po volbách ČSSD ocitne v nezáviděníhodné situaci. Dostane do svých rukou zemi s výrazným hospodářským poklesem, s klesající konkurenceschopností a s narůstajícím státním dluhem. Z toho důvodu by si podle profesora Kellera měla položit otázku, co si počne se svými spojenci.

S kým se spojit?

Vztahy s komunisty se nejeví příliš růžově, lidovci skrývají rozložení svých sil a sázet na zelené, kde se chystá k návratu Martin Bursík, by pro každou politickou stranu představovalo sebevraždu, míní Keller. Zbývají už jen dvě strany dvou bývalých předsedů ČSSD, Zemanovci a NS-LEV 21.

Sociální demokracie tak bude muset učinit rozhodnutí, které jim nikdo ale podle Kellerových slov závidět nebude.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nem

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Žantovský účtuje: Padesát tisíc na akci akademiků se má vracet. A co náklady na „milou akci“ Prague Pride, před kterou hodně lidí raději odjíždí z Prahy?!

8:15 Petr Žantovský účtuje: Padesát tisíc na akci akademiků se má vracet. A co náklady na „milou akci“ Prague Pride, před kterou hodně lidí raději odjíždí z Prahy?!

TÝDEN V MÉDIÍCH Novináři a politici dali dohromady dvě akce, které přitom neměly vůbec nic společnéh…