Profesor Keller sociálním demokratům: Nebojujte s ODS, je to kopání do mrtvoly

29.08.2012 10:19 | Zprávy

Sociální demokraté jen zbytečně plýtvají svými silami v boji s ODS, jejíž propad už je zcela neoddiskutovatelný, říká profesor Jan Keller v dnešní Mladé frontě Dnes. Předběžné průzkumy voličských preferencí dokazují, že i přes svůj pokles zůstává ČSSD nejsilnější stranou.

Profesor Keller sociálním demokratům: Nebojujte s ODS, je to kopání do mrtvoly
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Profesor Jan Keller

A proto by se podle něj měla sociální demokracie přestat zaměřovat na boj s konkurencí, konkrétně s ODS. „Kopat do politické mrtvoly není z hlediska estetického nijak hezká podívaná a z hlediska pragmatického je to vyložená ztráta času,“ píše profesor.

Poukazuje na skutečnost, že se po volbách ČSSD ocitne v nezáviděníhodné situaci. Dostane do svých rukou zemi s výrazným hospodářským poklesem, s klesající konkurenceschopností a s narůstajícím státním dluhem. Z toho důvodu by si podle profesora Kellera měla položit otázku, co si počne se svými spojenci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: nem

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

TOP pokrytectví? Díra ve snaze zhatit volby Okamurovi a STAČILO!

14:17 TOP pokrytectví? Díra ve snaze zhatit volby Okamurovi a STAČILO!

Poslanec TOP 09 Martin Dlouhý na sítích dlouhodobě diskutuje o „podvodných koalicích“ SPD a STAČILO!…