Protesty proti válce, o nichž se mlčí. A prý přituhne

22.03.2023 11:45 | Ze sítí

Víte, že i v České republice proběhly jen v březnu desítky pochodů za mír a stále pokračují? Víte, že občané se bez pódií a politiků spontánně organizují a hlasitě veřejně na náměstích volají po míru? A víte, že matky nahlas říkají, že odmítají vládní politiku a že se nechtějí dožít toho, aby jim v náručí umíraly děti. To a mnohé další probírala moderátorka Jana Bobošíková ve svém pořadu Aby bylo jasno.

Protesty proti válce, o nichž se mlčí. A prý přituhne
Foto: Repro Youtube
Popisek: Vojenský transportér BTR-60PB

„Všimli jsme si, že v českých a moravských městech a obcích zvedá hlavu skutečná občanská společnost. Nemá oporu v neziskových organizacích spojených se státem. Nepodporuje je ani Milion chvilek pro demokracii ani třeba Člověk v tísni. Občané začali v českých a moravských městech spontánně organizovat pochody za mír. A média, ta o nich samozřejmě téměř neinformují. Z dostupných informací vyplývá, že pochody začaly třetího března v jihočeském Táboře a mají vyvrcholit prvního dubna rovněž v Táboře. A to velkou velikonoční demonstrací za mír,“ zmínila Bobošíková.

Anketa

Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

98%
2%
hlasovalo: 38682 lidí

„Podtitulkem českých pochodů za mír je bez pódia, bez politiků, jenom my, lidé. A občané se toho skutečně při organizování pochodů drží. Webová stránka, která dává návod, jak takový pochod za mír zorganizovat, uvádí, cituji: Mír není pouhým nedostatkem války, ale stavem, ve kterém můžeme žít bez obav o naši bezpečnost. Mír se nedá dosáhnout jen prostřednictvím diplomatických jednání, ale vyžaduje to úsilí každého z nás. Proto se k vám obracíme s výzvou, abyste se přidali k našemu úsilí o mír. Sami nemůžeme nic dokázat, ale společně můžeme změnit svět k lepšímu. Konec citátu. Webová stránka www.pochodmiru.cz také obsahuje návod, jak pochod zorganizovat, jak ho zpropagovat a jak ho nahlásit na městském úřadě nebo magistrátu. Rovněž na ní lze najít petici za mír, která vyzývá vládu České republiky, aby okamžitě zastavila veškeré kroky, které ohrožují mír v Evropě i ve světě a zatahují Českou republiku do války,“ sděluje Bobošíková.

 

„Lidé v petici za mír vyjadřují vážné obavy o budoucnost naší vlasti i o životy a zdraví našich vnuků. Výzva pořádat podobně jako na Slovensku české pochody za mír evidentně padla na úrodnou půdu. Občané se zcela spontánně organizují, pořádají pochody za mír v různých městech v Čechách a na Moravě, zpívají při nich písně a československou hymnu. Svá videa soustřeďují na stránku České pochody za mír. Podívejme se do březnových měst. Nejprve Ostrava a Opava,“ ukazuje Bobošíková. V jednom z měst se ozývá jeden z účastníků: „Bych navrhoval paní ministryni války, ať jde do první linie. ...zbrojní průkaz, tak ať jde.“

„Upozorňuji, že právě paní ministryně obrany ani žádný jiný člen vlády, poslanec, senátor, premiér nebo prezident do války nepůjdou. Podle našich zákonů jsou z branné povinnosti vyňati. Podívejme se nyní do Českých Budějovic a do Kolína, i tam zněla československá hymna,“ ukázala dále Bobošíková.

„A co se dělo v Praze? Zde zněla slova o nutnosti nápravy mezilidských vztahů a o respektu k názoru druhého,“ řekla Bobošíková a pustila ukázku z Prahy: „Napravme mezilidské vztahy, začněme se k sobě chovat slušně, mírumilovně a respektujme, tolerujme názor někoho druhého. Tato akce není proruská, není ani proukrajinská. Tato akce je čistě česko-slovenská,“ zaznělo na ní.

„Proti politice vlády se vyjadřovali občané i v Hodoníně a v Brně. Zaznělo, že se nechtějí dožít toho, aby jim kvůli rozhodnutí vlády umíraly v náručí jejich děti. V Brně vystoupila matka dvou dětí se slovy, že raději půjde na 20 let do vězení, než aby takovou politiku vedoucí k válce podporovala,“ řekla Bobošíková.

„Mám opravdu strach, že ti nahoře do toho tlačí ty naše děti, do těch mlýnků na maso, nás do těch mlýnků na maso, a je to strašná věc,“ zaznělo z ukázky, kterou následně Bobošíková pustila.

„Tak co myslíte, bude vláda naslouchat i této části občanské společnosti, nebo se od pětikoaličních kruhů a jim spřízněných médií dozvíme, že jsou to proruští švábi, chcimírové nebo hloupá jelita?“ zakončila Bobošíková.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vef

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

životní úroveň

Dobrý den, pane Juchelko. Zajímá mě jedna věc. máte nějaký plán, jak zvýšit životní úroveň občanů ČR?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Pochody za MÍR jsou správná věc !!, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseVenán , 22.03.2023 15:25:24

|  11 |  0

Další články z rubriky

„200 km ujedete. Peklo.“ Elektromobily se hroutí. Vážný hlas

10:40 „200 km ujedete. Peklo.“ Elektromobily se hroutí. Vážný hlas

Elektromobilita je označována za budoucnost přepravy. Podle ekonomického novináře Miroslava Motejlka…