Redaktorka vyrazila do rozbouřeného Chemnitzu, kde zřejmě cizinci ubodali Němce: Na ulicích není po setmění bezpečno, ženy mluví o sexuálním obtěžování...

01.09.2018 9:25

Z německého Chemnitzu, kde poté, co vraždil imigrant, panují obavy, bezmoc a napětí, přináší dnešní vydání MF Dnes reportáž redaktorky Jany Šafaříkové.

Redaktorka vyrazila do rozbouřeného Chemnitzu, kde zřejmě cizinci ubodali Němce: Na ulicích není po setmění bezpečno, ženy mluví o sexuálním obtěžování...
Foto: Repro Youtube
Popisek: Demonstrace ve východoněmeckém městě Chemnitz

„Něco takového se tady dosud nestalo,“ podotýká padesátiletý muž Michael. V noci ze soboty na neděli v jeho městě, kde žije, zavraždili imigranti 35letého Daniela Hilliga. Otce malého dítěte, podle přátel vřelého a kamarádského člověka. Podle všeho šlo o loupežné přepadení. 

Michael nyní hovoří o tom, jak se situace ve městě zhoršila a že není dobré se například v ulicích zdržovat po setmění. Mnohé ženy pak jeho slova potvrzují a dodávají, že mají osobní zkušenost se sexuálním obtěžováním. 

Z vraždy jsou podezřelí Iráčan a Syřan, kteří v Německu žádali o azyl. Ve městě nyní podle všeho panuje beznaděj. Lidé si stěžují na to, že vládu problémy nezajímají. Obchody zavírají již delší dobu tak, aby prodavačky nechodily městem v noci, bary a restaurace v centru města mnohdy zavřely zcela. V ulicích přibylo i kamer a policistů. 

Situace je podle všeho takto horší od roku 2015. Tehdy přišlo do Německa více než milion imigrantů, kteří v zemi žádají o azyl. S problémem stoupá podpora protiimigrační Alternativy pro Německo. Od neděle pak Chemnitzem prošly tři protesty, další se má uskutečnit dnes. „Lidé chtěli dát najevo, že takové chování tady není přijatelné. Zabíjet se na ulici nožem? Navíc Daniel byl napůl Kubánec, to každý viděl. Předhazovat truchlícím krajně pravicové nálady nedává žádný smysl,“ podotýká pak k pietě Danielova kamarádka Yvonne.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…