Robert Fico udeřil na Sorose: 17letá dívka organizuje z dětského pokoje boj s vládou?

01.08.2018 10:05

Expremiér a předseda strany Smer-SD Robert Fico po delší odmlce poskytl rozhovor pro média. Všiml si jej i server ParlamentnéListy.sk. Jak uvádí, Fico v něm hovoří o své demisi i o tom, co by se stalo, kdyby neodešel z premiérského křesla. Mluvil také o tom, kde Sorosovy děti vzaly peníze na organizování protivládních demonstrací. Rozhovor přinesl měsíčník Extra Plus.

Robert Fico udeřil na Sorose: 17letá dívka organizuje z dětského pokoje boj s vládou?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér SR Robert Fico

Expremiér Fico hned v úvodu rozhovoru vysvětluje, proč se rozhodl podat v polovině března demisi. „Pokud bych to neudělal, 7. července 2018 by byly parlamentní volby. A to v divoké atmosféře vytvářené Sorosovými dětmi a poblázněnými médii,“ řekl Fico. 

Anketa

,,Nebrat ani jednoho migranta," razí Andrej Babiš. Je to správná politika?

97%
3%
hlasovalo: 17669 lidí

Podle něho se dalo v napjaté atmosféře protestů očekávat, že po případných předčasných volbách by se k moci dostala opozice nebo úřednická vláda pod vedením prezidenta Andreje Kisky. „Čili chaos nad chaos,“ uvedl předseda strany Smer. Dále také uvedl, že jeho strana vyhrála legitimní volby, a on sám proto nechtěl a nemohl upřednostit své vlastní ego před postavením strany a stabilitou státu. Lidé podle expremiéra čím dál víc chápou, že jeho rozhodnutí bylo racionální.

Původní text ZDE

V případě protestů Za slušné Slovensko, kterých se po Kuciakově smrti účastnily desetitisíce lidí, nechce Fico hovořit jen o tlaku ulice. „Nehovořme jen o ulici, hovořme o tom, kde Sorosovy děti vzaly peníze na organizování protivládních demonstrací, kdo za ně dělal, neboť představa, že 17letá dívka organizuje ze svého dětského pokoje válku s vládou, je absurdní,“ myslí si expremiér. A události, které se staly po vraždě novináře a jeho snoubenky, jsou podle něj typickým příkladem útoku na parlamentní demokracii založenou na většině a zodpovědnosti.

„Už delší dobu v celé Evropě sledujeme trend, kdy se snaží prosadit v politice filantropové, mimovládní organizace, média, jednoduše ti, kteří se voleb nikdy nezúčastnili a nikdy za nic nenesli zodpovědnost,“ dodal expremiér s tím, že proti tomuto trendu je potřebné se vzepřít. „Jinak sami přispíváme k tomu, že dochází k ohrožování demokracie,“ zmínil.

V rozhovoru také přednesl vzkaz Sorosovým dětem a médiím, která dělají politiku. „Založte si politické strany a pojďte do reálného souboje,“ uvedl.

V září pak má dojít k zavedení legislativy, která přinutí organizace třetího sektoru zpřehlednit jejich financování. „Jednoduše si klikneme v počítači a budeme vidět, jaké peníze dostaly, jak je utratily, budeme vidět dárce,“ zmínil Fico.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šedesát miliard plus, a vám z toho pětislepenec nedá ani korunu. Vážení občané, Babiš odhalil vážné podezření

18:08 Šedesát miliard plus, a vám z toho pětislepenec nedá ani korunu. Vážení občané, Babiš odhalil vážné podezření

Expremiér Andrej Babiš (ANO) svůj pravidelný pořad Čau lidi přesunul na pondělí. Mimo jiné v něm dne…