Rusnok si podle politologů příliš fandí. Důvěru nejspíš nezíská

04.08.2013 17:29 | Zprávy
autor: nem, čtk

Pro vládu Jiřího Rusnoka by mohlo na středečním jednání sněmovny hlasovat přes 90 poslanců. K získání důvěry to ale nebude stačit, shodli se politologové, které dnes ČTK oslovila. Podle politologů se ale situace může ještě do středy změnit. Rusnok předpokládá, že se na jeho stranu přikloní až 97 poslanců, a jeho vláda tak důvěru získá. Řekl to dnes v České televizi v pořadu Otázky Václava Moravce.

Rusnok si podle politologů příliš fandí. Důvěru nejspíš nezíská
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman jmenoval vládu Jiřího Rusnoka

"Na jeho místě bych tak velký optimista nebyl," řekl ČTK politolog Petr Just, podle kterého by Rusnokův kabinet mohlo podpořit jen těsně přes 90 poslanců. Pokud strany bývalé koalice budou držet pohromadě, jak znovu i dnes jejich zástupci v ČT tvrdili, pak podle Justa nemůže Rusnok na svou stranu získat nadpoloviční většinu poslanců. Bývalou koalici totiž podporuje 101 poslanců.

Podle Jana Outlého by mohlo pro Rusnokův kabinet hlasovat i více poslanců. "Číslo 97 nemusí být daleko od reality, ale ani to nemusí stačit," řekl ČTK Outlý.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Hamplová: Chce to prostě lidi zcela nové generace

Jací jsou podle vás lidi nové generace? Mě přijde, že právě ta nová generace propaguje zelené nesmysly a další, jako třeba různá pohlaví atd. A ještě by mě zajímalo, jak se vlastně díváte na naše členství v EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Kde jste byli, když se tahala vlajka z...“ Němcové přišla pádná odpověď

18:20 „Kde jste byli, když se tahala vlajka z...“ Němcové přišla pádná odpověď

Chcete den vlajky, a přitom se k ní chováte jako k hadru. I to se mohl dozvědět Andrej Babiš letos 3…