Sankce EU vůči Rusku trvají dál

15.12.2016 20:36

Hospodářské sankce Evropské unie proti Rusku potrvají dál. Šéfové států a vlád osmadvacítky se na jejich pokračování dohodli na summitu v Bruselu. Informuje o tom ČTK.

Sankce EU vůči Rusku trvají dál
Foto: wikipedia
Popisek: Ruský rubl.

To, že se sankce, jež byly uvaleny předloni na Rusko kvůli jeho postupu v ukrajinské krizi, prodlouží, není nic neočekávaného. Předseda unijních summitů Donald Tusk původně tento krok předpokládal ještě před dnešní vrcholnou schůzkou.

Sankce zakazují vývoz některých technologií do Ruska, například pro těžbu ropy, omezují ale také přístup velkých ruských bank a firem k penězům. Rusko však vůči EU také uplatňuje sankce, a to zákazem dovozu některých potravin.

Podle diplomatických zdrojů ČTK by měla v pátek začít příslušná právní procedura, tak aby rozhodnutí o prodloužení sankcí mohlo být příští týden publikováno v unijním věstníku. Po prodloužení by tedy měly sankce platit do konce července 2017.

Původní text ZDE.

Summit v Bruselu mimo jiné probíral i témata migrace, situaci v Sýrii i právě dění na Ukrajině. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rasistické nadávky, pak přiletěla rána. A pak spousta dalších. Svědectví našeho reportéra, zmláceného na akci Vandasovců

14:58 Rasistické nadávky, pak přiletěla rána. A pak spousta dalších. Svědectví našeho reportéra, zmláceného na akci Vandasovců

REPORTÁŽ V Dubí na Teplicku to v sobotu odpoledne vřelo. Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSS…