Schváleno. Koalice Merkelové a sociálních demokratů jede dále

4. 3. 2018 11:25

Server německého deníku Bild tvrdí, že sociální demokraté ve vnitrostranickém referendu hlasovali pro pokračování vlády Velké koalice. Celkem 66 procent hlasujících dalo najevo, že bude pokračovat současná vláda v čele s kancléřkou Angelou Merkelovou.

Schváleno. Koalice Merkelové a sociálních demokratů jede dále
Foto: Hans Štembera
Popisek: Německá vlajka

Němečtí sociální demokraté řekli „ano“ pokračování velké koalice CDU/CSU Angely Merkelové a německých sociálních demokratů. Právo vyjádřit se k otázce pokračování velké koalice využilo 78 procent členů německé sociální demokracie, přičemž 66 tázaných se vyslovilo pro pokračování současné vlády a 34 procent se vyslovilo proti tomuto záměru. 161 dní po volbách do dolní komory německého parlamentu je tedy ruka v rukávě a stabilní vláda s důvěrou parlamentu bude obnovena.

 Celý článek v němčině naleznete zde.

Hlasitý kritik velké koalice, mladý sociální demokrat Kevin Kühnert, na sociální síti Twitter neskrýval své zklamání. Za úspěch by považoval jen odmítnutí koalice s Merkelovou. Za pozitivní považuje jen to, že se podařilo členskou základnu vybičovat k akci a k vedení vnitrostranické diskuse. V příštích čtyřech letech by si prý SPD měla zachovat energii z posledních týdnů a nechovat se tak jako v posledních letech.

Sociální demokraté prosadili do nové koaliční smlouvy celou řadu svých předvolebních slibů. Kupříkladu se zvýší přídavky na děti, školy dostanou více peněz na žáky a studenty. Koaliční smlouva také předpokládá významný nárůst pracovníků bezpečnostních složek na lokální i na federální úrovni. Nově má vzniknout 7 500 pracovních míst.

Koaliční smlouva se věnuje také otázce slučování rodin uprchlíků. Do Německa by mělo přijít maximálně tisíc osob měsíčně. Ne víc.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mediální expert: Rozhlasová a televizní rada by si měly více všímat. Ale jak to bylo s Kroupou? Když chtěly někoho chytit a varovat, všichni začali hulákat. Někteří novináři jsou jako psi utržení z řetězu

20:17 Mediální expert: Rozhlasová a televizní rada by si měly více všímat. Ale jak to bylo s Kroupou? Když chtěly někoho chytit a varovat, všichni začali hulákat. Někteří novináři jsou jako psi utržení z řetězu

CO NÁM DAL ROK 2018 Letošním rokem jsme překročili novinářské hranice. To si myslí mediální odborník…