Šéf protikorupční policie Martinec končí: Nesedli jsme si s Bradáčovou

22.04.2013 13:30

Šéf Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality Tomáš Martinec oznámil na společné tiskové konferenci s policejním prezidentem Martinem Červíčkem svou rezignaci, Stalo se tak hlavně kvůli sporu s vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou, která jej ostře kritizovala.

Šéf protikorupční policie Martinec končí: Nesedli jsme si s Bradáčovou
Foto: Pavel Kozdera
Popisek: Plk. Tomáš Martinec, šéf ÚOKFK

„Přijal jsem podnět Vrchního státního zastupitelství v Praze, který vnímám jako podnět k prošetření spolupráce ÚOKFK a VSZ,“ objasnil Červíček. Odmítl, že by někdo vytvářel jakékoli kauzy.

Martinec nechtěl dehonestovat protikorupční policii

„Kategoricky odmítám, že by náš útvar konstruoval jakýkoli případ a že bychom nějaké informace prodávali,“ prohlásil Martinec. Vyjmenoval úspěchy, kterých útvar za dva roky pod jeho vedením dosáhl. „Práce mého útvaru je naprosto dehonestována,“ dodal.

Martinec si stejně jako ministr vnitra Jan Kubice nedokáže představit jakoukoli další spolupráci s vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou. „Na základě toho jsem se dohodl s panem prezidentem, že rezignuji na svoji funkci,“ uvedl. Martinec vysvětlil, že je nutné, aby jeho útvar spolupracoval s VSZ bezproblémově.

Červíček Martince pochválil jak za rozhodnutí odejít, tak za dosavadní činnost. „Je to chlapské gesto, kterým pan Martinec dokázal, že jsou mu nadřazeny zájmy policie nad zájmy vlastními,“ okomentoval situaci policejní prezident. „Já chci s panem ředitelem i nadále spolupracovat,“ zdůraznil Červíček s tím, že Martinec do vedení policie patří. Martinec skončí k 15. květnu 2013.

Na nového šéfa protikorupční policie bude vyhlášeno nejprve nabídkové řízení, pokud nebude Martincův nástupce vybrán, přijde výběrové řízení. Novináři se také ptali na osobní vztahy s Bradáčovou. „Jsou dva lidé, kteří si vždycky nemusí sednout. Tak to bylo i v tomto případě,“ nechtěl komunikaci příliš specifikovat.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kocáb šokoval: Kdyby v roce 1989 lidé o demokracii hlasovali, asi by neprošla

21:04 Kocáb šokoval: Kdyby v roce 1989 lidé o demokracii hlasovali, asi by neprošla

Zpěvák a politik Michael Kocáb, o němž bylo v posledních dnech často slyšet především v souvislosti …