Skupina Syřanů „přinesla obohacení“ osmnáctileté Němce. A Němci se naštvali

30.10.2018 12:41

Německý Freiburg čelí po dvou letech další alarmující události, ve které hrají hlavní roli migranti. Po znásilnění a zavraždění studentky medicíny afghánským migrantem tentokrát došlo k hromadnému znásilnění dívky migranty ze Sýrie.

Skupina Syřanů „přinesla obohacení“ osmnáctileté Němce. A Němci se naštvali
Foto: Jan Rychetský
Popisek: O nabíjení mobilů u jedné z restaurací je obrovský zájem

Před půlrokem byl vrah studentky medicíny Marie Ladenburgerové soudem ve Freiburgu poslán na doživotí do vězení. Případ, který se stal v listopadu 2016, rezonuje mezi zdejšími obyvateli do dnešních dnů. Mladý afghánský migrant si na dívku počíhal, když se vracela ze studentského večírku, srazil ji z kola, znásilnil a poté odhodil její tělo do blízké řeky. Dívka v té doby ještě žila, ale vzhledem k bezvědomí se utopila.

Vrah byl policií zajištěn po několika dnech a v průběhu soudního procesu se ukázalo, že úřadům lhal o svém věku a jeho státem placení pěstouni jeho výchově věnovali pramálo času. Letos v březnu byl po několikaměsíčním procesu Husajn K. uznám vinným ve všech bodech obžaloby a zbytek života stráví ve vězení. Ještě předtím mu však museli vyšetřovatelé dokázat, že lhal o svém věku. V opačném případě by od soudu coby nezletilý pachatel odešel s mírnějším trestem.

Celý text v němčině je ZDE.

Nyní čelí Freiburg a jeho obyvatelé dalšímu šokujícímu případu, který je spojován s migranty. V polovině tohoto měsíce měla být hromadně znásilněna nejmenovaná osmnáctiletá dívka po odchodu z diskotéky skupinou syrských migrantů. Policie zahájila pátrání a nyní již ve vazbě sedí skupina sedmi Syřanů ve věku mezi devatenácti až pětadvaceti lety a jeden pětadvacetiletý Němec. Případ ve městě opět budí velké vášně.

Zdejší „buňka“ Alternativy pro Německo svolala na včerejšek demonstraci, které se účastnily stovky lidí. Naproti tomu se ve městě konala i demonstrace odpůrců AfD. Policie se snažila obě znepřátelené skupinky oddělit a přesměrovala kvůli tomu i vlak s příznivci Alternativy pro Německo. Podle očitých svědků došlo mezi demonstranty a policisty k několika násilným střetům. Doposud však není zřejmé, jestli byl někdo zraněn nebo zatčen. Krátce po deváté hodině večerní byly obě demonstrace oficiálně rozpuštěny.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdešení v neziskovkách i médiích: Ti strážci hranic EU nepouštějí migranty, co to je?

19:30 Zdešení v neziskovkách i médiích: Ti strážci hranic EU nepouštějí migranty, co to je?

Agentura Frontex se rozšiřuje, už má i uniformy. Ale objevují se obvinění, že má za cíl nepustit do …