Sluníčkáři, budete stavět koncentráky? S duhou místo svastiky? Tak si pro mě pojďte, fízlové. Slovenský poslanec Blaha odložil zábrany, jde prý do tuhého

05.12.2019 21:22

Slovenský politolog a poslanec Směru Ľuboš Blaha se zastal svého spolustraníka a bývalého premiéra Roberta Fica obviněného z protiromských výroků. Národní kriminální agentura (NAKA), jež Fica stíhá, se dle Blahy přeměnila na stát ve státě a hrozí tak přeměna Slovenska v policejní stát. „Zůstanou jen sluníčka, oligarchové a američtí protektoři – oni budou přikazovat, co si máte myslet,“ varuje. Policie se prý chystá pronásledovat lidi za jejich názory, jako v minulosti fašisté. „Slovensko je ohroženo. Toto není o Robertu Ficovi. Toto je o národní bezpečnosti,“ burcuje poslanec na svém facebookovém profilu.

Sluníčkáři, budete stavět koncentráky? S duhou místo svastiky? Tak si pro mě pojďte, fízlové. Slovenský poslanec Blaha odložil zábrany, jde prý do tuhého
Foto: Hans Štembera
Popisek: Luboš Blaha, poslanec Národní rady SR
reklama

Anketa

Stíhání Babiše obnoveno. Co by mělo nastat?

hlasovalo: 36104 lidí
„NAKA obvinila Roberta Fica za jeho výrok o Romech. Kdyby to nebylo tak vážné, zasmál bych se, že z něj chtějí udělat národního hrdinu. Protože řekl jen to, co si myslí celý národ. A pravda se umlčet nedá,“ napsal úvodem svého příspěvku Blaha k tomu, že Národní kriminální agentura (NAKA) oznámila, že začala stíhat jeho spolustraníka a bývalého premiéra Roberta Fica za to, že se zastal bývalého poslance Milana Mazurka, stíhaného za protiromské výroky a nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Blaha se táže, zdali už „sluníčka“ stavějí koncentráky, neboť bude potřeba zavřít polovinu Slovenska. A dráždí vyšetřovatele výrokem, že s Ficovými slovy plně souhlasí. „Já s vyjádřením Roberta Fica plně souhlasím. Haló, pane vyšetřovateli – slyšíte? Souhlasím s Robertem Ficem! Zavřete i mě?“ píše.

Posílá přitom drsný vzkaz: „Tak pojďte, fízlové, hoďte do basy i mě a všechny, na koho sluníčkářská média ukážou prstem, zavřete statisíce lidí, kteří mají špatnou zkušenost s Romy a volí Směr. Všechny zabásněte – protože svoboda a demokracie!“ „A pokud se nevejdou do basy, tak postavte koncentráky – už to tak jeden nacista dělal, zjevně se vám to zalíbilo. Ať žije liberalismus. Namísto svastiky duha, namísto adolfových fousů poliačikovské bradky a jinak vše po starém,“ naráží dále na pedagoga a poslance za stranu Svoboda a solidarita Martina Poliačika.

Ptá se, zda to už nepřerostlo v policejní teror za jiný názor. Jít má dokonce o národní bezpečnost. „Policie se tímto nehorázným aktem těsně před volbami tvrdě zamíchala do politického boje a demokratický stát tak přeměňuje na policejní stát. A to není o tom, že by politici měli imunitu. Všichni jsme si rovni. Jde o to, že pokud pár měsíců před volbami někdo jde honit šéfa nejsilnější strany za vyjádření názoru, vidím to jako projev politického teroru,“ varuje.

„Je celkem zřejmé, že policie se dostala zpod demokratické kontroly a pronásleduje politiky za názor. A kdyby jen to,“ vzdychá Blaha. Vyjmenovává, že proti vládě dle něj jsou na politickou kampaň zneužívány informace z utajovaných zdrojů, lidé jsou prý zastrašováni a brání se jim ve svobodě slova, a obvinění proti zahraničním agentům jsou podle jeho slov účelově stažena.

„Když někdo sáhne dokonce na bývalého předsedu vlády a předsedu nejsilnější politické strany, je to signál pro celé Slovensko, že pokud lidé nebudou říkat to, co si přeje liberální mafie, hrozí jim basa. A tomuto se říká teror. Totalitní teror,“ shrnuje. Bojí se prý možnosti, že do bezpečnostních složek infiltrovali lidé, kteří chtějí rozložit stát.

Fotogalerie: - Robert Fico na právech

Premiér Slovenské republiky Robert Fico měl předná...
Přednášku zorganizoval Spolek českých právníků Vše...
Premiér SR Robert Fico
Studenti slovenskému premiérovi pokládali také dot...
U některých dotazů se Robert Fico i zasmál
Otázky kladlo také dost slovenských studentů, kteř...

Mnoho lidí podílejících se na vyšetřování kauz se objevuje v politice.„Vzpomeňte si, jak skončil vyšetřovatel Gorily – v Matovičově straně!“ upozornňuje na stranu Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti poslance Igora Matoviče. Jiný z vyšetřovatelů má kandidovat za stranu Svoboda a solidarita (SaS). Vyšetřovatel v kauze Kuciak se dle něj motá kolem Progresivního Slovenska a strany Spolu. „Soudce, jenž rozhoduje politické případy, je bývalý kandidát SaS!“ nestačí se divit Blaha. „To je ta nestranná policie? To je ta nestranná prokuratura? To jsou ty nestranné soudy?“ upozorňuje.  

Národní kriminální agentura (NAKA) se dle něj přeměnila na stát ve státě. „Slovensko je ohroženo. Toto není o Robertu Ficovi. Toto je o národní bezpečnosti,“ hřímá Blaha s tím, že: „NAKA potřebuje okamžitou vnitřní kontrolu, prošetřit vazby vyšetřovatelů a prokurátorů na politická uskupení a na cizí státy, prověřit jejich kontakty a finance.“ „Slovensko není junta, ale civilní vláda. Bezpečnostní složky nemají co vstupovat do politiky!“ shrnuje. Síly v policii dle něho pomáhají opozici převzít moc ve státě.

„Pokud to nezastavíme teď, Slovensko se promění v policejní stát a jednoho dne za váš názor zavřou i vás. Zůstanou jen sluníčka, oligarchové a američtí protektoři – oni budou přikazovat, co si máte myslet. Vyjadřuji solidaritu s Robertem Ficem. Liberálové chtějí převzít moc a nezastaví se před ničím. Chtějí nás všechny kriminalizovat a pronásledovat za naše názory. Jako fašisté v minulosti,“ varuje poslanec Směru závěrem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„K*rvy od Zemana nesmí projít, cizina stáhne peníze.“ Tajné jednání proti Zemanovi. Nejen jedno. Dnes už je jasno

6:37 „K*rvy od Zemana nesmí projít, cizina stáhne peníze.“ Tajné jednání proti Zemanovi. Nejen jedno. Dnes už je jasno

VZPOMÍNKY A PERLY V politických kuloárech se té akci říkalo „operace důchodce“. Název prý vymyslel o…