Smoljak má posilu. Senátor Bek se přidal, chtějí zavařit Babišovi

21.04.2020 21:36

Senátoři z hnutí Starostové a nezávislí v čele s Davidem Smoljakem se chystají u Ústavního soudu ČR napadnout nařízení vlády, která ve jménu ochrany zdraví zakázala českým občanům opustit republiku. Senátor Mikuláš Bek oznámil, že se pod stížnost také podepsal. A dočkal se poděkování nejen od bývalého ministra zdravotnictví za ČSSD Svatopluka Němečka.

Smoljak má posilu. Senátor Bek se přidal, chtějí zavařit Babišovi
Foto: Martin Strachoň / Wikimedia Commons
Popisek: Mikuláš Bek

Anketa

Měla by vláda v létě otevřít hranice alespoň do některých zemí, pokud to půjde?

17%
83%
hlasovalo: 33990 lidí
Senát Parlamentu ČR, kde má většinu opozice, toho má dost. Politici za hnutí Starostové a nezávislí v čele s europoslancem Stanislavem Polčákem a senátorem Davidem Smoljakem připravují podle informací Deníku N Ústavní stížnost, ve které napadají rozhodnutí o uzavření hranic republiky.

„Jsme přesvědčení, že vláda nemůže pouhým usnesením takto závažně zasahovat do práv občanů. Kromě toho jsme přesvědčení, že pro to ani není logický důvod, protože samotný akt vycestování nijak neohrožuje epidemiologickou situaci v České republice. Návrat občanů se dá upravit opatřeními, která to dostatečně zabezpečí,“ uvedl Smoljak.

Bek na sociální síti Twitter napsal, že se pod stížnost také podepsal. „Dnes jsem připojil svůj podpis k ústavní stížnosti na zákaz vycestování, který v minulých týdnech zavedla vláda,“ napsal Bek.

Někdejší ministr zdravotnictví za ČSSD Svatopluk Němeček mu za to poděkoval.

Stejně se zachovala také rektora Mendelovy Univerzity v Brně Danuše Nerudová, s tím, že možnost vycestovat je důležitá jak pro občany, tak pro ekonomiku. „Děkuji, pro univerzity je to klíčové. Psala jsem z pozice rektorky. Důležité je to pro nás všechny, a klíčové pro ekonomiku,“ uvedla dáma.

Ústavní stížnost Senátu

Ústavní stížnost Senátu

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: mp

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

Ekonomika

Pořád od vás slyšíme to stejné, že je třeba šetřit. To ale nidko nerozporuje, jen se ptám, kdy poroste naše životní úroveň? Ta totiž stále klesá. Co děláte proto, abychom dorovnali ostaní vyspělé státy? Přeci i životní úroveň je něco, co je třeba řešit. A když už jste u těch úspor, kdy stát bude še...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Psali Pavlovi i Fialovi. Nic. 14 tisíc zemědělců dnes „táhne na Prahu”

4:44 Psali Pavlovi i Fialovi. Nic. 14 tisíc zemědělců dnes „táhne na Prahu”

Stovky zemědělských podniků z celé země se sjednotily pod jedním praporem a především mezi sebou dal…