Šojdrová se vrátila z „hledání sirotků“. A co teď?

08.11.2018 10:08

Lidovecká europoslankyně Michaela Šojdrová dle svých slov již našla vhodné syrské sirotky pro poskytnutí ochrany v Česku. Píše o tom dnešní deník Právo s tím, že Šojdrová uvádí, že jde o malé děti.

Šojdrová se vrátila z „hledání sirotků“. A co teď?
Foto: Daniela Černá
Popisek: Michaela Šojdrová
reklama

Šojdrová se chce nyní sejít s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD). Ten již Právu potvrdil, že se skutečně se Šojdrovou sejde. „Schůzka by měla být během těchto čtrnácti dnů,“ uvedla optimisticky Šojdrová, jež děti „nalezla“ při návštěvě uprchlického tábora v Řecku. Syrské malé děti zde nemají nikoho, kdo by se o ně postaral, uvádí. Nyní tak dochází k šetření, zda děti skutečně nikoho nemají, což je proces, který probíhá u každého dítěte zvlášť. 

Anketa

Chcete společnou armádu EU, po které volá Emmanuel Macron?

6%
94%
hlasovalo: 19468 lidí

Zda se děti skutečně do Česka přesunou, pak bude rozhodovat řecká strana. Sýrie, odkud sirotci jsou, poskytovat souhlas nemusí. Jak uvádí Šojdrová, nejde o to, aby děti byly stoprocentně právně volné, neboť nejde o adopci. „Nám jde jen o poskytnutí doplňkové ochrany či dočasného svěření do péče,“ uvedla s tím, že jde o děti, kterým je například osm let. V táboře jsou pak prý leckdy od útlého dětství. 

Proces přijetí, kdy by dětem byla poskytnuta dočasná mezinárodní ochrana, by hradily eurofondy. Vstřícný k přijetí syrských dětí je pak i ministr zahraničí Tomáš Petříček, který se podle svých slov rád seznámí se situací v azylových táborech. „Již jsem opakovaně řekl, že naše země by mohla několika desítkám malých osamělých dětí poskytnout dočasné útočiště,“ uvedl Petříček. Babiš si však trvá na svém – ten chce pomáhat dětem na místě v Sýrii, přijímat děti sem nechce. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Býčí „koule“ za 240 Kč. Hlavní chod za 450 Kč. Na „Hřibově zahrádce“ za zvuku tramvají

14:20 Býčí „koule“ za 240 Kč. Hlavní chod za 450 Kč. Na „Hřibově zahrádce“ za zvuku tramvají

Zklidnění Smetanova nábřeží přineslo místním podnikům možnost rozšířít své zahrádky. ParlamentníList…