Špatný pocit, litoval skotský útočník likvidační zásah slávistického brankáře. Jenže koluje FOTO pár minut poté

27.03.2021 16:25

Zápas pražské Slavie s Glasgow Rangers, který kvůli dosti specifickému stylu hry i pozdějším nařčením z rasismu značně překročil fotbalový svět, má další pokračování. Tentokrát se k věci vyjádřil anglický fotbalista Kemar Roofe a promluvil k okamžiku, kdy způsobil slávistickému brankáři Ondřeji Kolářovi frakturu čelní kosti. „V první moment je to špatný pocit,“ litoval pro podcast Super 6. Některé snímky ovšem ukazují, že příliš špatný pocit po napadení Koláře zřejmě necítil.

Špatný pocit, litoval skotský útočník likvidační zásah slávistického brankáře. Jenže koluje FOTO pár minut poté
Foto: Repro YouTube
Popisek: Obránce pražské Slavie Kúdela (vpravo dole) se údajně dopustil rasistického výroku proti hráči Rangers Kamarovi (vlevo dole)
reklama

Anketa

V případě, že byste mohli volit předsedu ČSSD, byste dali hlas

hlasovalo: 7104 lidí
Útočník Rangers Kemar Roofe nyní lituje, že měl poté, co zranil slávistického brankáře Ondřeje Koláře, špatný pocit.  „Byla to doslova ošklivá nehoda. Lidé, co mě znají, vědí, že takový typ hráče ani člověka nejsem. Nikdy nejdu na hřiště s tím, abych se rval nebo někoho zranil. Chci jen podat dobrý výkon a pomoct týmu vyhrát. O to jsem se taky snažil,“ tvrdí.

Jeho sedmiminutovou eskapádu na hřišti, za kterou jej navíc čeká disciplinární trest od UEFA, prý zavinila jeho „přemotivovanost“. „Byl jsem na lavičce a zvlášť jako útočník chcete pomoct. Když jsem viděl míč, bral jsem to tak, že je to dobrá šance. Rozhlédl jsem se a viděl, že jsem sám. Pak jsem se otočil zpátky k míči, který se extrémně odrazil. Na hlavičku to bylo moc vysoko, tak jsem to zkusil nohou. Trefil jsem míč první a pak jsem zasáhl toho brankáře, protože běžel přímo proti mně,“ uvedl.

Že Koláře zranil si prý ani neuvědomil. „V té chvíli jsem si ani nevšiml, že jsem ho kopl do obličeje. Oba jsme upadli, on na tvář. Až když se otočil, viděl jsem tu krev. V první moment je to špatný pocit. Jdete ze hřiště a cítíte se mizerně, protože jste zranili jiného profesionálního fotbalistu, i když jste to nechtěli. Byla to nehoda. Byl jsem u míče první a ten brankář se se mnou srazil. Nemohl jsem s tím nic dělat,“ prohlásil s tím, že to je pro Koláře špatné, přičemž uznal, že mu kontakt „vážně ublížil“.

Tvrzení o „špatném pocitu“ Roofa však docela vyvracejí některé záběry z utkání, na kterých není jeho sklíčenost příliš patrná.

Zápas, který nakonec Slavia vyhrála 2:0, kromě ostrého průběhu byl zastíněn též nařčeními z rasismu, kterým čelí obránce Ondřej Kúdela. Ten v 87. minutě utkání po faulu na slávistického mladíka Kuchtu přišel k domácímu Glenu Kamarovi a cosi mu za dohledu televizních kamer pošeptal do ucha, načež ho domácí začali nahánět po hřišti s křikem, že je rasista.

Sám obránce Slavie k incidentu uvádí, že o rasismus nešlo, a že Kamaru označil za „zasr*ného chlápka“ (nešikovně přeloženo samotným Kúdelou jako ‚You f*cking guy‘).

Roofe k věci řekl, že pokud by nešlo o nic rasistického, tak by Kamara takto nereagoval.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Reakce na kauzu „ruští agenti ve vybuchlém muničáku“: Lež dnes přišla o jednu nohu. Ale ona už je beztak na vozíku

21:53 Reakce na kauzu „ruští agenti ve vybuchlém muničáku“: Lež dnes přišla o jednu nohu. Ale ona už je beztak na vozíku

„Kroky vlády jsou nedostatečné, je potřeba zavřít naše vrata. Celá ruská ambasáda, prošpikována špio…