Dobře informovaný zdroj serveru Česká pozice popsal politické pozadí příběhu ministra Pavla Dobeše. Server upozorňuje, že se nesnaží ministra obhajovat, chce pouze ukázat jednu z možných variant politického podtextu kauzy.
Ministra Dobeše již delší dobu kritizuje hlavně Vít Bárta, ten se totiž po odchodu z VV stal jedním z Bártových nepřátel. Kauza nepovedeného registru by mohla být dobrým důvodem k odstranění Dobeše z ministerstva dopravy. To by mohl Bárta považovat jako odplatu za jeho někdejší zradu a útěk od VV.
Roli hrají Bártovi oblíbenci Jankovský a Vacek
Spekulacím k tomu, že snaha o odvolání Dobeše z čela ministerstva by mohla být považována za zakopání válečné sekyry mezi bývalými spojenci Peake a Bártou, napomáhají jména Roberta Vacka a Kamila Jankovského, kteří jsou potenciálními kandidáty na post nového ministra dopravy. Podle informací České pozice Bárta na Jankovského ani po jeho odchodu z poslaneckého klubu VV nezanevřel a zachoval si k němu jisté sympatie. Jankovský ale prý nemá o post dopravy zájem. Vacek je dnes za LIDEM členem dozorčí rady ČEZ. V roce 2010 si ho Bárta přivedl na ministerstvo dopravy, kde se stal bezpečnostním ředitelem. Peake rok na to Vacka jmenovala svým náměstkem ve Vládním výboru pro koordinaci boje s korupcí.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.


