Sprostý výlev Jana Hřebejka se rozlehl Českem

28.08.2023 12:14 | Monitoring

Režisér Jan Hřebejk je velmi nespokojen. Ani trochu se mu nelíbí, co mu předkládá sociální síť X, dříve známá jako Twitter. Včetně „zábavných pí*ovin“. Sprostý výlev slavného režisérka uživatele zaujal. Stěžovali si na Elona Muska.

Sprostý výlev Jana Hřebejka se rozlehl Českem
Foto: Facebook
Popisek: Režisér Hřebejk protestuje proti Zdeňku Ondráčkovi

Anketa

Dovládne Fialova vláda do voleb 2025? Bez ohledu na vaše přání

11%
hlasovalo: 29534 lidí

Sociální sítě jako Facebook, X – dříve Twitter, Instagram, TikTok a řada dalších, uživatelům nabízejí obsah na základě algoritmům, které pracují s tím, co uživatelé sledovali v minulosti a na základě toho jim předkládá to, co by se jim mohlo líbit teď. Aby na příslušné sociální síti strávili co nejvíce času, viděl co nejvíce reklam, a tak podobně.  

Režisér Jan Hřebejk si přesto stěžuje, že mu sociální sítě předkládají obsah, o který ani za mák nestojí.

„Proč se mi tu objevují mraky pitomostí, které mě vůbec nezajímají, od lidí, které nesleduju? A účty, které mě zajímají, sleduju je anebo dokonce preferuju, musím vyhledávat, objevují se jen výjimečně? Začíná mě to trochu s*át, protože je to ztráta času,“ uvedl.

Dostalo se mu doporučení, aby na sociální díti X více vybíral, koho bude „sledovat“ a obsah se mu podle toho přizpůsobí. Jenže podle Hřebejka tento přístup nepomáhá.

„I ‚Sledování‘ mi nabízí blbosti, různé ‚zábavné‘ pí*oviny, o které nemám zájem a nesleduju je. A ani mnou vysloveně preferované účty, nebo účty, které opakovaně čtu a vyhledávám, mi to nenabízí. Jako by mě to chtělo odvést někam do světa debility, žertovných videí a blábolů,“ rozčiloval se dál.

Jan Hřebejk promlouvá

Pod Hřebejkovým příspěvkem se rozjela živá diskuse, ve které se Hřebejk mimo jiné dozvěděl, že i jeho názory se na sociálních sítích zobrazují lidem, kteří o ně nestojí.

„Já vás a vaše mraky pasivní (i aktivní) agresivity taky poslední čas nevídám úplně dobrovolně. Je to proto, že to nemáme placený, dokud to tak budeme mít, bude nám to občas podsouvat i to, co nechceme, ať přepneme kamkoliv. A bude hůř. Elon zruší i blokování,“ napsala uživatelka sítě X vystupující pod jménem Liška Eliška.

Jan Hřebejk promlouvá

Jiní Hřebejkovi prozradili, že řeší stejný problém.

„Mám to stejně. A úplně nejvíc mě otravuje, když se mi pořád dokola objevuje stejný tweet, dvacetkrát přečtený, navíc od někoho, koho nesleduju. Kliknu na ‚skrýt tuto konverzaci‘ a stejně mi to pořád dokola skáče do TL, kdykoliv na ten tweet někdo zareaguje,“ napsala uživatelka Jana.

Jan Hřebejk promlouvá

 

reklama

autor: Miloš Polák

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Válka s Ruskem

Pořád slyšíme, jak se máme připravit na válku s Ruskem. Z čeho teze, že nás Rusko napadne pramení? Myslíte, že jsme po Ukrajině druzí na řadě? A nechrání nás naše členství v NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

A koho, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseMivoj , 28.08.2023 13:31:33
zajímá slabomyslnej hlupák ???Zase jen trapné upozornění na sebe,,

|  13 |  0

Další články z rubriky

„Bůůů.“ „Vypadni.“ Zelená Němka mezi zuřícími farmáři. Neměla dělat

9:20 „Bůůů.“ „Vypadni.“ Zelená Němka mezi zuřícími farmáři. Neměla dělat

Protesty zemědělců neutichají už řadu týdnů a podle serveru nejčtenějšího německého listu Bild se na…