Stěrače stírají! V Moskvě přehlídka, v Česku kvůli tomu sranda. Proč?

24.06.2020 12:10

Ruská vojenská přehlídka v Moskvě se k českým divákům dostala na obrazovkách ČT. I s odborným komentářem Michala Zdobinského, šéfredaktora časopisu ATM. Ale právě s jeho komentářem měla problém mediální analytička Irena Ryšánková. Podle ní by divákům mnohem lépe sloužilo, kdyby přehlídku nikdo nekomentoval. Zvláště, když Zdobinský prý komentoval ve stylu "Stěrače stírají".

Stěrače stírají! V Moskvě přehlídka, v Česku kvůli tomu sranda. Proč?
Foto: Repro ČT
Popisek: Vojenská přehlídka v Moskvě

Dnes se v Moskvě konala odložená vojenská přehlídka připomínající 75. výročí vítězství nad nacistickým Německem. Této přehlídce se věnovala i Česká televize, která jednak vysílala záběry z přehlídky, Putinův proslov a také nechávala prostor komentátorům. Jedním z nich byl šéfredaktor časopisu ATM, Michal Zdobinský.

Anketa

Je Jaromír Soukup dobrý moderátor? (Ptáme se od 24.6.2020)

3%
24%
hlasovalo: 12587 lidí

Ten na moderátorův dotaz, zda je na přehlídce něco mimořádného, odpověděl, že z dosavadních záběrů je možné usoudit, že přehlídka probíhá klasickým způsobem. „Určitě je změna v tom, že je tam méně zahraničních hostů, ale zatím mi to připadá velmi podobné jako přehlídka před pěti lety,“ mínil. Pak dodal, že přehlídka se bude sestávat z demonstrace vzdušných sil, pozemní techniky a následně příslušníků ruských ozbrojených složek.

Moderátor se pak ptal, jaké útvary na záběrech pochodují a Zdobinský identifikoval historické uniformy a příslušníky letectva, dále pak ruskou námořní pěchotu. Moderátor doplnil, že ČT24 nenabídne celou přehlídku, ale diváci ji mohou sledovat na webu ČT24. Zdobinský dále informoval, že přehlídky se účastní více než 13 tisíc vojáků, kteří se na přehlídku připravují měsíce dopředu, neboť secvičit přehlídku není jednoduché a proběhly i zkoušky nanečisto. Kolik přehlídka stála se dle šéfredaktora časopisu můžeme jen dohadovat, ruské ministerstvo tento údaj nezveřejňuje. Ale odhadl, že se bude jednat o desítky, možná i stovku milionů korun.

Zdobinský také připomenul, že Rusko ve výdajích na zbrojení předehnala Saúdská Arábie. Nicméně, pod ministrem obrany se modernizuje. Pozadu jsou Rusové prý v oblasti námořnictva, naopak velice dobře jsou na tom, pokud jde o rakety a strategické zbraně. Vypíchl třeba vývoj hypersonických střel. Také srovnal přístupy, v dobách Sovětského svazu se prý vše tajilo, naopak nyní Rusové informují o svých zbraních poměrně hodně, i když samozřejmě jen o tom, o čem chtějí.

Celý záznam přehlídky ZDE:

Komentovanou přehlídku ovšem kritizovala mediální analytička Irena Ryšánková. „Proč mi ČT24 místo přehlídky v Moskvě nutí nějaké komentátory?“ ptala se a dodávala, že na to, aby zjistila, že „přehlídka probíhá klasickým způsobem“ nepotřebuje „soudruha Zdobinského z ATM“. „To vidím,“ podotkla.

Dále jí nebyla po chuti otázka moderátora, který se ptal, jaké pochodují na záběrech útvary. „No, kdybyste tomu nechali původní zvuk, tak byste to věděli. No kurvafix,“ ulevila si. A na závěr prohlásila: „Já tedy nechápu, proč, když už tam touží jít někdo za Časopis ATM komentovat přehlídku na Rudém náměstí, proč to není Lukáš Visinger, který o tom ví fakt všechno, ale jakýsi muž, sdělující, že ‚přehlídka probíhá jako obvykle‘.“ Což Ryšánková přirovnala ke klasické filmové hlášce „Stěrače stírají“.


 

reklama

autor: kas

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

Ekonomika

Pořád od vás slyšíme to stejné, že je třeba šetřit. To ale nidko nerozporuje, jen se ptám, kdy poroste naše životní úroveň? Ta totiž stále klesá. Co děláte proto, abychom dorovnali ostaní vyspělé státy? Přeci i životní úroveň je něco, co je třeba řešit. A když už jste u těch úspor, kdy stát bude še...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

94,90 Kč. Tesco a Albert překonaly Švýcarsko, Češi nejásají

9:31 94,90 Kč. Tesco a Albert překonaly Švýcarsko, Češi nejásají

Kdo se letos rozhodl pořizovat sladkosti do mikulášské nadílky na poslední chvíli, toho dost možná č…