Stráský o schůzce s ekology: Náklady na občerstvení uneseme

5. 8. 2011 9:22

Ředitel šumavského parku Jan Stráský vítá schůzku s odpůrci kácení stromů na Šumavě a podle svých slov není proti tomu, aby jich přišlo více, než bylo zatím rozhodnuto. Nejde mu prý o to, jak bude tato skupina u „kulatého stolu" složená, ale o výsledek.

Stráský o schůzce s ekology: Náklady na občerstvení uneseme
reklama
Jan Stráský, ředitel Národního parku Šumava, vítá podle svých slov diskuzi s ekology a vědeckými odborníky. „Musíme zvolit dobu jednání tak, abychom neztráceli čas v kácení," podotkl ale v ČT. Odpůrci totiž požadují, aby se v době jednání nekácelo, výměnou za to by zastavili blokádu. Stráský to ale vidí tak, že schůzka by se konala mimo pracovní dobu dřevorubců.

SLEDUJEME téma boj o Šumavu

Více ekologů, více občerstvení

Jaromír Bláha z Hnutí Duha dále požaduje, aby na této schůzce u „kulatého stolu" bylo vyšší zastoupení odpůrců Stráského metod, podle jeho slov by to totiž takhle dopadlo tak, že by z 16 jednajících byli jen čtyři odpůrci. Stráskému by prý nevadilo, kdyby bylo zastoupení i půl na půl. „Já myslím, že ty náklady na nezbytné občerstvení uneseme," dodal ironicky.

Ředitel ale odmítá, že by byl ministrem životního prostředí Tomášem Chalupou nějak dotlačen ke svému rozhodnutí. Naopak tvrdí, že je pro dialog. Ovšem jak říká, ne o základní koncepci národního parku, což zase Hnutí Duha požaduje s otázkou „Chceme mít na Šumavě národní park?".

Dvě třetiny dotázaných chce kácet

Podle nových průzkumů České televize ale se Stráským sympatizují dvě třetiny dotázaných Čechů, pouze třetina vítá formu společenského protestu, jakým blokáda a přivazování ke stromům je. Bláha však zdůrazňuje, že otázka byla zavádějící, neboť zde byli označeni za ekologické aktivisty, což je mezi lidmi vnímáno spíše negativně.

Dále také dodává, že mezi přivazovanými nebyli jen ochranáři přírody, ale také vědci. „Připadám si o dvacet let zpátky, když policisté zatýkají lidi, jako je docent Konvička z Akademie věd," stěžuje si expert z Hnutí Duha. Ačkoliv si Stráský pochvaluje, že se blíží ke 4000 vykácených stromů, Bláha dál opakuje, že porušil pravidla pro kácení na Šumavě.

Psali jsme:
Boj o kůrovce v Senátu. Kubera hovořil o ekoteroristech s mindrákem
Sobotka byl na Šumavě: ministr Chalupa je „mrtvej brouk"

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stánkař, který vyhnal Babiše: Známá osoba se do toho vložila. A pozor, další případ

14:20 Stánkař, který vyhnal Babiše: Známá osoba se do toho vložila. A pozor, další případ

Andreje Babiše podle všeho odmítli v Třeboni obsloužit. Trhovec řekl, že premiéra nenávidí a nic mu …