Suverenitu povede do voleb v Ústeckém kraji bývalá členka ČSSD

26.07.2012 14:40 | Zprávy

Stranu Suverenita povede do krajských voleb v Ústeckém kraji bývalá členka ČSSD a současná místopředsedkyně strany Jana Volfová. Slibuje průhledné krajské veřejné zakázky včetně hodnocení komisí a řešení problematiky nepřizpůsobivých. Novinářům to řekla na dnešní tiskové konferenci.

Suverenitu povede do voleb v Ústeckém kraji bývalá členka ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Volfová

Strana jde do voleb v Ústeckém kraji s heslem "Nepřizpůsobiví nám nebudou diktovat", její hlavní navrhované opatření ale musí být schváleno na celostátní úrovni. "Jsme si vědomi, že tyto problémy jsou současnými politiky ve vedení kraje dlouhodobě neřešené. Proto jsme připravili už v podobě návrhu zákona takzvaný mateřský plat," řekla Volfová s tím, že dávka podpory na mateřské dovolené by neměla být nároková.

Program hlavně pro ženy

"Šlo by o jakousi pracovní smlouvu s obcí, která by měla mít právo kontrolovat 'pracovní povinnosti' matky. Například jestli dítě chodí řádně do školy nebo zda má pravidelné zdravotní prohlídky," popsala Volfová. Podle předsedkyně strany Jany Bobošíkové by strana ráda prosadila také snížení příspěvku na dítě pouze na tři děti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: joh

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Co čeká nás?“ Vidlák vidí vlnu nenávisti. Vraždě Kirka se smějí i Češi

16:39 „Co čeká nás?“ Vidlák vidí vlnu nenávisti. Vraždě Kirka se smějí i Češi

Atentát na amerického konzervativního aktivistu Charlieho Kirka otřásl celý světem. Množí se ale pří…