Ta tupá osoba, napsala Černochová o učitelce. Účelově ohýbá zákony, krotí ministryni Vondráček

17.04.2022 14:59 | Ze sítí

Údajné zlehčování války na Ukrajině se zřejmě stane osudným pro učitelku Martinu Bednářovou z pražské Základní školy Na Dlouhém Lánu. Jak potvrdila ředitelka této školy Renata Riedlová, po Velikonocích chce s touto učitelkou ukončit pracovní poměr. Vaz ji zlomila nahrávka z hodiny, na kterou upozornili novináři ze Seznam Zprávy. Chování učitelky odsoudil jak ministr školství Petr Gazdík, tak třeba i ministryně obrany Jana Černochová. Proti takovému ohýbání pracovního práva se ale postavil Libor Vondráček, předseda Svobodných.

Ta tupá osoba, napsala Černochová o učitelce. Účelově ohýbá zákony, krotí ministryni Vondráček
Foto: Hans Štembera
Popisek: Libor Vondráček, předseda Svobodných

„Byla jsem šokovaná obsahem nahrávky, vůbec jsem si nedokázala představit, že by tak vzdělaný člověk mohl ve třídě před dětmi předvést takovou přednášku plnou nenávisti, nepravdy a předkládat dětem takovéto věci. Okamžitě jsem paní učitelce nařídila překážku na straně zaměstnavatele, aby už mezi děti do tříd nechodila. Po Velikonocích s ní ukončím pracovní poměr,“ uvedla Renata Riedlová, ředitelka školy na Praze 6.

„Učitel má ctít fakta, ne pronášet propagandu v rozporu se zjevnými fakty. Ano, každý má právo na názor, ale nemá právo na lež. Proto oceňuji přístup ředitelky školy, která okamžitě dala paní učitelku na překážky a rozváže s ní pracovní poměr,“ pochválil postup vedení školy ministr školství Petr Gazdík.

Ještě dál zašla ministryně obrany Jana Černochová. „Na základce mě učila chemii paní učitelka (žádná soudružka) vyhozená z politických důvodů z univerzity, pak i z gymplu. Byla skvělá. Nikdy studentům nelhala, to je zásadní. Ta tupá osoba hlásající lži o Ukrajině, kazí pověst všem slušným učitelům, a je dobře, že musí odejít, lhala dětem,“ uvedla někdejší starostka Prahy 2 a dnes ministryně Jana Černochová.

 

 

Anketa

Jste pro zbudování základny NATO na českém území?

3%
96%
hlasovalo: 84200 lidí
S tím však rezolutně nesouhlasí právník a předseda Svobodných Libor Vondráček. „Jako právník odmítám účelové ohýbání předpisů. Chápu, že po dvou letech ignorování právního státu to někteří lidé považuji za normální stav, ale já jako právník na to nikdy nemohu přistoupit. Poslední měsíce ignorovali mnozí ministři antidiskriminační právo, když se jim to hodilo. Dnes dává paní Černochová legitimitu ignorování pracovního práva, když se jí to hodí,“ zlobí se Libor Vondráček, který však nehodlá zkoumat, co přesně řekla paní učitelka na Praze 6, ale trvá na tom, že pravidla musí platit všude stejně.

„Tedy, buď budou důvody výpovědi striktně vymezeny v pracovním právu, anebo umožníme zaměstnavatelům vyhazovat zaměstnance i z jiných důvodů. Obojí má svoje klady i zápory, ale není možné, aby platil dvojí metr. Aby nějakého učitele pracovní právo chránilo, a pro jiného se ignorovalo,“ je přesvědčený Vondráček, který v této souvislosti připomněl dobu boje s pandemií Covid-19.

„Někteří učitelé běžně nadávali neočkovaným a někdy své nadávky mířili i přímo na přítomné neočkované studenty, ale pracovní právo je chránilo před vyhazovem. Za poslední měsíce se pracovní právo neměnilo, jeho jiný výklad je tedy čistě účelový. Pokud by náhodou takové účelové vykládání pracovního práva posvětil i soud, pak je to jasný argument pro ty z nás, kteří považují ochranářské pracovní právo za škodlivé a alibistické,“ dodal Vondráček.


Mgr. Libor Vondráček

  • Svobodní
  • předseda Svobodných
  • mimo zastupitelskou funkci

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Karel Výborný

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Vy budete Babiše volit za prezidenta?

Nebyl byste totiž jediný za ANO, kdo by ho nevolil. Nemyslíte, že to o něčem také vypovídá? Jasně, žijeme demokracii, kde jsou odlišné názory běžné. Na druhou stranu, není divné, když lídr strany nemá podporu ani u vlastních lidí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Padlo po volbách: Naděje přichází s Pavlem. Ale i hrozba pro Fialu. Až si uvědomí, co má teď Babiš

5:00 Padlo po volbách: Naděje přichází s Pavlem. Ale i hrozba pro Fialu. Až si uvědomí, co má teď Babiš

ANKETA Prezidentem České republiky byl zvolen Petr Pavel. ParlamentníListy.cz se ptaly, co tento výs…