To je konec. Hejma slyšel o EU a rušení opatření. A díval se na TV

02.02.2022 7:54 | Ze sítí

Ve své show se Ondřej Hejma nyní věnoval médiím. Jednak ČT, které pochválil seriál Devadesátky, mimo jiné i proto, že scénář nepsal Janek Kroupa. Ale vyšší poplatky platit nechce. A také CNN Prima NEWS, kterou sepsul za „bulvární superdebatu“. „Ve studiu se vám sejdou ty obludy typu Kubek a Flegr, ty dostanou obrovský prostor, zase tam vypráví ty svoje nesmysly,“ stěžoval si komentátor a prorokuje, že Kubek jednou skončí v cirkusu, hned vedle dvouhlavého telete. Opřel se také do ministra Válka.

To je konec. Hejma slyšel o EU a rušení opatření. A díval se na TV
Foto: Repro Youtube
Popisek: Komentátor a bývalý novinář Ondřej Hejma

Anketa

Pokud byste byl(a) sportovcem, měl(a) byste morální problém jet na olympiádu v Číně?

6%
92%
hlasovalo: 24411 lidí
Seriálu Devadesátky se Ondřej Hejma věnoval hned na začátku. „Nejdůležitější věc je vždycky scénář. A tady se zkrátka povedlo, že to nenapsal Janek Kroupa,“ rýpl si komentátor do investigativního novináře a dodal, že ČT udělala dobře, když šla rovnou ke kováři místo kováříčka, tedy za policisty. Také chválil, že téma nebylo prvoplánově politicky zneužito: „Co si budeme povídat, devadesátá léta byla především léta politické revoluce, transformace, a nebylo by to těžké tyhle dva světy, politický a kriminální, spolu propojit. Ale nestalo se to, a to je skvělé.“

Nicméně, vyšší koncesionářské poplatky kvůli tomu Hejma platit nechce. Koncept veřejnoprávnosti je podle něho již zastaralý, vznikl ironicky právě v devadesátých letech. Tehdy prý bylo potřeba, aby vznikla v televizi parta, která nebude poplatná starým pořádkům. Jenže dotyční jsou na svých místech pořád, svět se mění a tito lidé jsou dle Hejmy stále stejní. „Problém veřejnoprávnosti není zábava, nejsou seriály, ale je to politické zpravodajství. A tam by se s tím mělo něco dělat a rozhodně ne zvyšovat koncesionářské poplatky,“ míní. A žertem navrhl, že by se ČT mohla prodat miliardáři Sorosovi, protože s ním redakce stejně ideově souzní, takže by se nic nezměnilo.

Pokud by byly poplatky dobrovolné, nedopadlo by to dle Hejmy dobře. „Dobrovolně nikdo nic neplatí. A ani platit nebude. Zvlášť v době, kdy všechny ostatní ceny jdou nahoru,“ řekl a dodal, že i u ČT by klidně mohl fungovat model předplatného jako u Netflixu a jiných služeb.

Z médií komentoval také nedělní superdebatu hvězd pandemie na CNN Prima NEWS. Podle něj se jednalo o bulvarizaci a komerční zneužití pandemie. „Ve studiu se vám sejdou ty obludy typu Kubek a Flegr, ty dostanou obrovský prostor, zase tam vypráví ty svoje nesmysly, a k tomu jsou tam pozvaní slušní lidé, ale ti tam hrají tu roli toho komparzu, je to nedůstojné toho, co ti lidé umí a co vědí, a jak by k tomu mohli přispět,“ zhodnotil pořad.

Podle něho už nejde ani o politiku nebo nějaký veřejný zájem, ale jen o bulvár. A v budoucnosti už vidí cirkusový stan. „V tom stanu je dlouhlavý tele a vedle něj doktor Kubek. Zde prosím, dvouhlavé tele, a zde prosím, doktor Kubek, který ještě dnes prosazuje povinné očkování, podívejte se na 15 let starou roušku, pořád ji má, i se srdíčkem. Z těch lidí se stanou figuríny pouťového charakteru, které se budou ukazovat lidem,“ načrtl a doplnil, že pokud bude vystavován i Jaroslav Flegr, tak jím mohou strašit děti, což je i princip obludárií.

Také kritizoval ministra Válka v souvislosti s tím, že oznámil, že do hospod budou moci neočkovaní. Ministr by se podle něj měl v první řadě omluvit za to, že vláda se snažila lidi donutit k očkování tím, že jim znepříjemňovala život. Omluvit by se měl jednak za Babišovu vládu, ale i za to, že byla současná vláda velice slabou opozicí, myslí si komentátor.

Připomenul, že co se týče rušení opatření, chce vláda „koordinovat s ostatními zeměmi EU a zbytkem světa“. „To je konec. Než se země Evropské unie dohodnou na čemkoliv, tak to trvá věčnost. A kdyby to měly být země světa, tak to budou dvě věčnosti, to je prostě moc. Do toho doktor Válek pouští perly, že to vlastně nejde zrušit ty restrikce jednostranně,“ vymezil se.

A citoval Válka: „Protože si musíme uvědomit, že nejsme ostrov. My jsme součást Evropy. Já úplně nechci, abychom se stali centrem, kde se budou stahovat všichni neočkovaní, odpírači nebo lidé, kteří budou mít nějaké mutace.“ Hejma tato slova považuje za arogantní a nepovažuje za pravděpodobné, že by do Česka jezdili neočkovaní, aby si pak dali pivo v hospodě U Fleků.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: kas

Migrační pakt

Dobrý den, zajímalo by mě, zda se z migračního paktu můžeme nějak vyvázat nebo je to už hotová věc? A řeší vůbec to hlavní, jak nelegální migraci zabránit? Není třeba řešit příčinu problému než pak jeho důsledky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ostuda, smutek, hnus“. Martha Issová se pustila do poslanců kvůli manželství

21:41 „Ostuda, smutek, hnus“. Martha Issová se pustila do poslanců kvůli manželství

Po rozhodnutí poslanců podpořit návrh, aby stejnopohlavní páry měly většinu práv manželů s tím, že j…