To zapadlo: Zaplatíte kvůli EU a Babišovi. Tolik, tvrdí Konvička

15.12.2019 18:24 | Zprávy
autor: rak

Sociolog Petr Hampl prostřednictvím sociální sítě varuje, že byl v pátek schválen v Evropské unii program „Zelený nový úděl“, jenž podle něj povede k obrovským finančním dopadům na každého z nás. „Fakticky zmizel poslední argument pro členství v EU,“ píše Hampl a vztyčuje varovný prst, že to bude pro většinu obyvatel znamenat „takovou bídu, jakou jsme si ještě před pár lety vůbec nedokázali představit“. Na evropské podobě tohoto programu se v pátek shodli představitelé 26 zemí Evropské unie. Jeho cílem je, aby byla EU do poloviny tohoto století klimaticky neutrální. Výjimku ze závazku si vyjednalo jen Polsko.

To zapadlo: Zaplatíte kvůli EU a Babišovi. Tolik, tvrdí Konvička
Foto: Repro Facebook
Popisek: Sociolog Petr Hampl

„Nadšení britskými volbami překrylo, že v pátek schválili vůdcové států EU tzv. Zelený nový úděl. Jak si všiml Martin Konvička, oficiálně očekávané dopady činí pět tisíc korun na osobu a měsíc. Průměrnou rodinu s jedním dítětem budou tedy změny stát 15 000 korun každý měsíc,“ píše na svém facebookovém profilu Hampl.

Podle něj tak „fakticky zmizel poslední argument pro členství v EU“. „A to sice ten, že odchod by mohl mít dopady na životní úroveň. Pokud bude ‚Zelený nový úděl‘ naplněn, bude členství v EU znamenat pro většinu obyvatel takovou bídu, jakou jsme si ještě pár lety vůbec nedokázali představit. Budeme v situaci, kdy odchod přinese zvýšení životní úrovně i v případě hospodářské blokády,“ varuje.

A táže se, co to pro nás přinese: „V tuto chvíli tomu ještě lidé nevěří. Ale za rok nebo za dva? Nebo je ‚Zelený nový úděl‘ jenom výkřik, za kterým nebudou následovat žádné skutečné kroky?“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…