Trapné, hanebné, směšné, soudný člověk u toho nemůže asistovat. Takto se o prezidenských vyznamenáních vyjádřil možný předseda Senátu

26.10.2018 8:50 | Zprávy
autor: nab

Způsob, jakým byli pozváni hosté na nedělní slavnostní recepci pořádanou při příležitosti státního svátku a oslav stého výročí založení Československa, kritizuje Jiří Růžička, ředitel pražského Gymnázia Jana Keplera, kterého navrhuje klub STAN do boje o post šéfa Senátu. Nelíbí se mu, že před jejím konáním můžou na Pražském hradě sledovat i předcházející předání státních vyznamenání, ovšem pouze v předsálí na velkoplošné obrazovce. „Je to trapné, hanebné a směšné, u toho rozhodně soudný člověk nemůže asistovat,“ píše na svém Facebooku senátor. „A co kapacita Vladislavského sálu?“ ozývalo se z reakcí prezidentových obhájců.

Trapné, hanebné, směšné, soudný člověk u toho nemůže asistovat. Takto se o prezidenských vyznamenáních vyjádřil možný předseda Senátu
Foto: archiv Jiřího Růžičky
Popisek: Jiří Růžička, senátor za TOP 09 a STAN

Růžička svou pozvánku neváhal zveřejnit na sociální síti a hned se v jejím úvodu nechápavě pozastavuje nad pokyny k návštěvě slavnostního shromáždění, které obsahuje: „Čtěte prosím pozorně! Prezident zve v den státního svátku na Hrad některé ústavní činitele do předsálí a velkoryse jim nabízí, aby sledovali předávání státních vyznamenání na velkoplošné obrazovce při chlebíčku...,“ píše ve vsém facebookovém příspěvku senátor.

Přijde mu už přes čáru, že poté, co prezident pronesl slova o tom, že by zrušil Senát, přál by si víc pracovitých senátorů, přidal by jim na odbornosti, když mu nezaplatili oběd, tak je vyloučí předem, a když ani to nepomůže, tak je nechá stát v předsálí. „Je to trapné, hanebné a směšné, u toho rozhodně soudný člověk nemůže asistovat!“ dodal znechuceně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

4:46 „Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

Jak to dopadá, když se má omluvit za nepravdivé nařčení neziskovka vedená Václavem Moravcem? Takovou…