Kavij (Stačilo!): Ve sněmovně chybí autentická levice, proto se Češi mají nejhůř z celé EU

02.05.2025 11:50 | Monitoring
autor: PV

Projev na oslavě Svátku práce 1. května v Klatovech.

Kavij (Stačilo!): Ve sněmovně chybí autentická levice, proto se Češi mají nejhůř z celé EU
Foto: Repro KSČM
Popisek: Člen VV ÚV KSČM za Plzeňský kraj Miroslav Kavij

Hezké dopoledne vážení spoluobčané, vážené soudružky a soudruzi.

S mnohými z Vás se opět po roce setkávám na místě, kde si KSČM každoročně připomíná 1. Máj - Svátek práce.

Vyhlášení Svátku práce na konci 19. století bylo pro pracující nejen v českých zemích, kde většina obyvatel nežila v blahobytu, ale spíše než žila, jenom přežívala v otřesných sociálních podmínkách, významnou událostí. Je neskutečné, že i ve 21. století se z tohoto pohledu pro část našich občanů mnoho nezměnilo, žijí i dnes, v současném kapitalismu, v nedůstojných lidských, sociálních podmínkách.

Letošní setkání je významnější o tu skutečnost, že nás čekají volby do Poslanecké sněmovny, kdy zástupci KSČM budou kandidovat na kandidátních listinách hnutí STAČILO! Jedná se o projekt, který svoji funkčnost prokázal při loňských volbách do Evropského parlamentu i ve volbách do krajských zastupitelstev.

Jsou před námi volby, které budou klíčové nejen z pohledu mezinárodněpolitického směřování naší republiky, ale především zda nová vládnoucí reprezentace bude nadále napomáhat eskalaci konfliktu na Ukrajině, nebo se přidá na stranu hrstky evropských států, jako je tomu v případě Slovenské či maďarské republiky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Josef Nerušil byl položen dotaz

Nespletl jste si dobu?

Kontrola médií a tvrdá cenzura tu už byla. Fakt ji chcete zavést znovu? Obávám se, že jste jen jediný, co nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků opravdu je, že chcete kontrolovat a ovlivňovat obsah veřejnoprávních médií, a že z nich tak opravdu chcete udělat státní propagandu. Já chápu, že se vám ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pláteník (KDU-ČSL): Kvalitní státní správu nemůžeme dělat bez lidí

17:03 Pláteník (KDU-ČSL): Kvalitní státní správu nemůžeme dělat bez lidí

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…