Trump, válka na Ukrajině, Biden. Asistentka pěti amerických prezidentů promluvila. Silná slova

20.04.2023 19:42 | On-line

Zvláštní asistentka pěti amerických prezidentů Eliška Hašková-Coolidge v rozhovoru pro Rádio Universum projevila silné znepokojení s úřadováním Joea Bidena v Bílém domě. Hovoří o mravní bídě a prorůstající korupci, které se Trump snažil zabránit.

Trump, válka na Ukrajině, Biden. Asistentka pěti amerických prezidentů promluvila. Silná slova
Foto: Repro Youtube
Popisek: Bývalá ředitelka kanceláře amerických prezidentů, Eliška Hašková-Coolidge

Po zvolení současného amerického prezidenta na konci roku 2020 Hašková-Coolidge prohlásila, že ji „děsí, kam bude Amerika směřovat pod vedením Bidena“. Po dvou a půl letech říká, že se její obavy naplňují: „Jsem tím velice zklamána. Pracovala jsem pro demokraty a republikány, takže to nemá co dělat se stranou, protože to má opravdu co dělat s hodnotami,“ uvádí českoamerická politička a diplomatka.

Obává se podle svých slov, že sociální strukturu v Americe zlomí korupce a egoistický individualismus. „Ono se tak nyní stává, a to mě strašně ruší a děsí. A myslím, že důvod, příčina je v tom, jak řekl náš pan Baťa v roce 1932, že: ‚Mravní bída je příčina. Hospodářský pád je následek.‘ Měl pravdu,“ dodává diplomatka.

Trump se tomu při své administraci snažil zabránit. „On se tomu snažil zabránit, oni viděli člověka, který toto cítil, a tak ho ihned osočovali i z přátelství s Ruskem. To je něco tak šíleného, když se … Rusko je přece velmoc a je logické, že se musíme s velmocí, která má největší počet nukleárních zbraní na světě, domluvit. Domluvit se, umět jednat,“ podotýká.

Anketa

Který z uvedených lídrů má vaši největší důvěru?

hlasovalo: 11593 lidí
Zároveň uvádí, že je přesvědčena, že kdyby Trump byl prezidentem, tak by ukrajinská válka nebyla. „Protože myslím, že on měl přízvuk jako velký, silný člověk. Měl sílu osobnosti, která by, když se potká s Putinem, který také má sílu osobnosti, zafungovala, takže by se to dalo řešit ještě před tím, než tolik nevinných lidí ztratilo život, živobytí a všechno,“ míní Hašková-Coolidge.

Trump stejně jako Babiš dával svou celou mzdu do státní kasy a nepoužíval ji. „A je zajímavé, že si ti dva měli co říct. Když Babiš přišel, já jsem tam byla, Česká televize mě požádala, abych dělala komentář, tak Trump prodloužil tuto schůzku o čtyřicet pět minut, což je neslýchané, protože tam je to na minutu, když je to oficiální státní návštěva. Ale měli si co říct. A je to dáno časem, ve kterém žijeme,“ vzpomíná.

Podobné věci se podle ní dějí v celém světě, nejenom v Americe. „A myslím, že toto je to, na co nyní musíme upozornit, a snažit se každý naším malinkým způsobem to začít trošku měnit a vzít si zpět to, čeho si vážíme, dobra, které nám padalo do klína, a zároveň si chránit svobodu,“ pokračuje.

Pod vedením Bidena se v Americe doopravdy ukazuje korupce. „Všichni prezidenti USA, se kterými jsem sloužila, chápali svůj úřad jako službu národu, a nikoli jako získávání bohatství korupcí. A to až do doby Clintona. A tyto vlivy byly: ‚Udělej něco pro mě a já ti dám tohle.‘ To je šílený způsob jednání. Každý si řekne: ‚Když to může udělat hlava státu, tak to můžu udělat i já.‘ A pak to jde dolů a máte korupci v celé zemi,“ uvádí Hašková-Coolidge ke svým poznatkům ze své třicetileté státní služby.

Hovoří také o tom, že respekt byl v Americe nahrazen politickou korektností, což je něco úplně jiného. „Respekt v Americe byl bohužel vyhozen, a našla se politická korektnost. A politická korektnost není respekt. Martin Luther King vybudoval za dobu jeho působení s Lindonem Johnsonem rovnost černochů a bílých. Já jsem ve druhé polovině mých let v Bílém domě pracovala v úplně slepé Americe, co se týče barvy pleti. To neexistovalo,“ dodává.

Někdo se ale nyní snaží úplně zbořit tento způsob žití. „A to je teď evidentní, protože se to všechno směruje zase sem. Chtějí prostě změnit společnost a mění ji příkladem, že příklad není nahoře, protože příklad nahoře prostě nemůže existovat u lidí, kteří se definují jako něco výše, pro které jsou výjimky, a tak dále, a ti ostatní lidé musejí žít pod jejich bičem. Tak se nestaví dobro společnosti,“ dodává diplomatička.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

migrační pakt

Nepřijde vám divné, že se o migračním paktu hlasovalo těsně před volbami? A bude tedy ještě po volbách něco změnit nebo je to už hotová věc? Taky by mě zajímalo, nakolik se nás týká, protože Rakušan tvrdí, že tu máme uprchlíky z Ukrajiny, takže nebudeme muset přijímat další ani se nebudeme muset vyp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To si to ČT zase podělala. Seriál Stíny v mlze viděl, kdo neměl

10:21 To si to ČT zase podělala. Seriál Stíny v mlze viděl, kdo neměl

„Konečně se lidi chytili a začínají se pěkně udávat. Napráskali řezníka, co nadával na Ukrajince, a …