Trump zvažuje, že dá New York do karantény. Následovat by mohla i další místa

28.03.2020 22:22

Americký prezident Donald Trump zvažuje, že vyhlásí karanténu pro New York. Ve městě se znovu rapidně zvýšil počet detekovaných lidí, kteří jsou infikováni novým typem koronaviru. Stát New York je epidemií koronaviru v USA zasažen nejvíce. Nakažených tam je již 52.318. Následuje New Jersey s 11.124 případy. Americká hlava státu též zmínila další místa, která by mohla skončit v karanténě.

Trump zvažuje, že dá New York do karantény. Následovat by mohla i další místa
Foto: Repro Youtube
Popisek: Americký prezident Donald Trump v OSN

Anketa

Měl by se seškrtat rozpočet ministerstva obrany?

92%
8%
hlasovalo: 14829 lidí
Trump možnost karantény nastínil ve svém příspěvku na sociální síti Twitter. „Zvažuji karanténu pro začínající ‚horká místa‘, New York, New Jersey a Connecticut. Rozhodnutí pro či proti padne brzo,“ napsal.

Podle Trumpa by mělo jít o „vynutitelnou karanténu“, která omezí cestování, protože Newyorčané jezdí na Floridu, čemuž by chtěl předejít. Jak prezident dodal, raději by k tomuto kroku nepřistupoval, nicméně „nejspíš to bude potřeba“.

Guvernér Andrew Cuomo v reakci na Trumpova slova prohlásil, že „s ním o žádné karanténě nemluvil”. „Ani nevím, co by to znamenalo,” dodal. Oznámil též, že prezidentské primárky, které se ve státě měly konat 28. dubna, byly přesunuty až na 23. června.

Zdravotní sestry bojující s pandemií v New Yorku dnes zveřejnily zoufalou prosbu o další ochranné vybavení. Jak uvedly, tvrzení úřadů, že dodávky jsou dostatečné, neodpovídá realitě, napsala agentura AP.

V noci na dnešek Trump rovněž prohlásil, že Spojené státy vyrobí za 100 dní 100.000 plicních ventilátorů, které poslouží nakaženým pacientům. Prezident rovněž podepsal nařízení umožňující povolat do služby rezervisty.

Spojené státy již celkově zaznamenaly 119.682 případů nákazy novým typem koronaviru. Nemoci COVID-19 již v zemi podlehlo 1988 lidí a 3229 se již uzdravilo. USA jsou pandemií nejvíce zasaženou zemí. Za dnešek hlásí přes dvanáct tisíc nových případů. 2666 lidí je ve vážném či kritickém stavu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvod, tunel a Witowská. Babiš sejmul víc lidí najednou

19:23 Podvod, tunel a Witowská. Babiš sejmul víc lidí najednou

Tradičně jako každý týden i první neděli po volebním víkendu předseda vlády Andrej Babiš přivítal sv…