Ty koště! Včerejší Moravec měl zásadní ohlasy

15.02.2016 13:15

Po nedělních Otázkách Václava Moravce, vysílaných na České televizi, se zřejmě nejvíce mluví o vystoupení místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Jaroslavy Jermanové (ANO). Ta totiž nejenže přiznala, že při hlasování o elektronické evidenci tržeb porušila vládní koalice jednací řád, ale také se zastávala žen v politice a vyjádřila změnu názoru k registračním pokladnám. Za své vystoupení se dočkala mnohých reakcí.

Ty koště! Včerejší Moravec měl zásadní ohlasy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslava Jermanová

„Děkuji všem za podporu, tu pozitivní i tu negativní, vážím si jí, velmi... A těm, co mě nazývají lhářkou, čubkou, koštětem..., děkuji též a myslím si o nich své... Slušnost není slabost, vážení,“ napsala na svém facebookovém profilu.

Porušení jednacího řádu v souvislosti s hlasováním o elektronické evidenci tržeb označila Jermanová v pořadu jako výjimečné opatření. „Nemyslím si, že je to pravidlo,“ řekla.

Jermanová se v pořadu přimlouvala také za větší zastoupení žen v Poslanecké sněmovně. Až poté by prý byla sněmovna konstruktivní. „A neprobíhaly by tam kohoutí zápasy, které se dostávají na úroveň čtvrté cenové skupiny. Ženy jsou konstruktivnější a umí zvládat svá ega,“ podotkla Jermanová.

Jermanová byla následně v pořadu Otázky Václava Moravce konfrontována se svým výrokem z října 2013, kdy byla proti registračním pokladnám z důvodu zatížení podnikatelského prostředí. „Neobelhávám nikoho, ale každý se mění, každý názor může dostát změny. Společnost prošla vývojem. Ten člověk, který nemění své názory, je hloupý,“ hájila svůj současný postoj. 

„Naším cílem je snižovat daně. Musíme tedy zalátat díry, které ve státní pokladně jsou. Evidence tržeb rozhodně nepostihne ty, kteří daně platí. Myslím si, že systém bude fungovat,“ řekla k tomu Jermanová.

Video z roku 2013 následně zveřejnilo SvobodnéFórum.cz. Najdete jej ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miloš Zeman: Volby v Rusku byly demokratické, Putin je silný prezident. Rusové mu ze tří čtvrtin věří, to je pro velmoc důležité

22:35 Miloš Zeman: Volby v Rusku byly demokratické, Putin je silný prezident. Rusové mu ze tří čtvrtin věří, to je pro velmoc důležité

Jako každý týden v hlavním vysílacím čase se vysílal na TV Barrandov Týden s prezidentem Jaromíra So…