U Jílkové vypukne peklo: O exekucích promluví Dienstbier a Řápková

18.04.2013 12:46

V pořadu Máte slovo budou ve čtvrtek večer hosté Michaely Jílkové rozebírat téma exekucí. Lidé se prý stále dostávají do dluhových pastí, kdy vytloukají půjčku půjčkou a roztáčí se smrtící kolotoč. V případě, kdy člověku vypadne příjem, se pak obvykle nemůže na nikoho spolehnout. Někteří exekutoři se navíc chovají spíše jako středověcí lapkové.

U Jílkové vypukne peklo: O exekucích promluví Dienstbier a Řápková
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivana Řápková

V pořadu vystoupí například Jiří Dienstbier, senátor ČSSD a stínový ministr spravedlnosti. Senátor Dienstbier prohlašuje, že „současný stav ohledně exekucí je nepřijatelný a nepřiměřeně tvrdě může zasáhnout v podstatě každého.“ Exekuce jsou podle něj především velmi výhodný byznys, který ČSSD musí omezit.

Za ODS proti němu bude vystupovat poslankyně a bývalá primátorka severočeského Chomutova Ivana Řápková. Ta prohlašuje: „Lidé podepisují smlouvy na počkání, pak se nemohou divit, že jim stojí za zády vymahač.“

Za exekutory bude u Jílkové vystupovat soudní exekutorka Katarína Maisnerová, která zastává názor, že „obecně jsou lidé nezodpovědní a neplatí své dluhy“. Exekutoři jsou podle ní dobří i špatní, ale mluví se jen o těch zlých. Za ty, kteří lidem v problémech pomáhají, pak dostane slovo ředitel Poradny při finanční tísni David Šmejkal.

Názory občanů pak bude zastupovat Stanislava Čermáková, která musela podstoupit osobní bankrot, a paní Hana, která má exekuci na invalidní důchod a na nemovitost.  


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vladimir Putin: To si myslíte, že všechny odposloucháváme? Skripal, Ukrajina, Sýrie... My jsme tohle nechtěli. Ty mrtvoly? To je jinak

8:51 Vladimir Putin: To si myslíte, že všechny odposloucháváme? Skripal, Ukrajina, Sýrie... My jsme tohle nechtěli. Ty mrtvoly? To je jinak

Ruský prezident Vladimir Putin se při příležitosti summitu v Helsinkách sešel nejen s americkým prez…