Užaslý Babišův novinář Macháček: On je ten klaun Trump vážně všechny zválcoval

06.05.2016 11:04

Předseda Správní rady Babišova Institutu pro politiku a společnost hodnotí dosavadní průběh prezidentských voleb v USA. Všímá si především toho, že všichni podcenili „klauna“ Donalda Trumpa. Trump neváhal ve volební kampani tvrdě útočit, podle všeho i lhát a Američané to ocenili. Pomohl mu i nekončící křik médií proti jeho osobě.

Užaslý Babišův novinář Macháček: On je ten klaun Trump vážně všechny zválcoval
Foto: repro Fox News
Popisek: Donald Trump, republikánský kandidát na prezidenta USA

„Když poprvé ohlásil svoji kandidaturu a vykládal o ‚mexických znásilňovačích‘, v novinách se objevovaly titulky, že na prezidenta kandiduje ‚klaun‘. Jenže ukázalo se, že ten klaun má větší cit pro to, co si žádá řadový člen Republikánské strany či její volič a porazil armády profesionálních čtenářů voličských nálad. Vůbec poprvé v historii zvítězil člověk, který nemá žádné zábrany a pro své oponenty vymýšlí nevybíravé přezdívky. ‚Malý Marco‘ pro Rubia, ‚lhář Ted‘ pro Cruze, ‚slabá energie‘ pro Jeba Bushe apod. Poslední novinkou je osočení kandidáta Cruze z toho, že jeho otec byl zapleten v atentátu na Kennedyho, což si Trump zřejmě úplně vymyslel,“ píše Macháček v komentáři pro Lidové noviny patřící taktéž Andreji Babišovi (ANO).

Proč to voličům nevadí? Podle autora proto, že je na Trumpovi vidět, že je svůj a kampaň si opravdu užívá. Jeho protikandidáti působí křečovitě, takže Macháček dává Hillary Clintonové radu ve stylu Jana Krause. „Paní Clintonová, uvolněte se, prosím.“

Může se ještě stát, že republikánský sněm se Trumpovi postaví a nepodpoří ho v boji o Bílý dům. Analytik se však domnívá, že by ani to Trumpovi nevadilo. Odpor zavedených médií mu v dosavadní kampani ve skutečnosti pomohl a může mu pomoci i odpor tradičních republikánů. Minimálně v tom, že se stal známějším podnikatelem, notně vzrostla hodnota jeho značky, a to mu pomůže jako podnikateli.  

Stojí za pozornost, že tradiční republikánští sponzoři hrají spíše proti Trumpovi, protože investovali takřka miliardu dolarů do antikampaně. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Šíp v ČT vyprávěl politický vtip, lidé řičeli smíchy. Ale mělo to dohru

13:38 Karel Šíp v ČT vyprávěl politický vtip, lidé řičeli smíchy. Ale mělo to dohru

Martin Komárek se zase jednou přihlásil o slovo. A znovu to stálo za to. Baviče Karla Šípa v nadsázc…