V centru Ostravy se dohodlo ANO, Piráti a ODS

03.11.2018 13:45 | Zprávy
autor: mp

V centrálním městském obvodu Moravská Ostrava a Přívoz utvoří koalici hnutí ANO spolu s Piráty a ODS. Obejdou tak vítězné hnutí Ostravak. V pětatřicetičlenném zastupitelstvu bude mít trojkoalice většinu 19 hlasů.

V centru Ostravy se dohodlo ANO, Piráti a ODS
Foto: worldwide.com
Popisek: Ostrava, ilustrační foto

Starostkou se má stát Zuzana Ožanová z hnutí ANO. ČTK to dnes řekli zástupci nově vzniklé koalice.

V devítičlenné radě bude mít hnutí ANO čtyři zástupce, Piráti tři a ODS dva. Ožanová bude zodpovědná například za strategický rozvoj, silniční hospodářství či finanční kontrolu. Funkci starostky ale bude vykonávat jako neuvolněná, protože je poslankyní. Ožanová ČTK řekla, že obě funkce lze skloubit. Naopak se domnívá, že s ohledem na to, že má svěřen resort strategického rozvoje, může být v této souvislosti její poslanecký mandát spíše výhodou. Hnutí ANO bude mít v radě ještě Alenu Pataky, která bude jako místostarostka zodpovědná za sociální věci, školství a kulturu. Radními budou Petr Veselka a Petr Kuś.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…