VIDEO Další demonstrace proti Babišovi. Budou aktivisté, písničkáři a co nejvíc hluku. Zve herec Tomáš Hanák a nedá se to popsat

8. 7. 2018 14:16

Další týden, další demonstrace. Po Sirénách z minulé středy se chystá další, opět středeční záležitost. Tentokrát prý snad poslední. A podpořil ji i Tomáš Hanák.

VIDEO Další demonstrace proti Babišovi. Budou aktivisté, písničkáři a co nejvíc hluku. Zve herec Tomáš Hanák a nedá se to popsat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Staň se sirénou - Generální ministávka v den zkoušky sirén proti Babišově vládě
reklama

Termín a čas se prý ještě mohou změnit, "prý je určil Babiš," píše se Facebookovém profilu události. A protože Andreje Babiše vypískali na všesokolském sletu, bude tentokrát výrazem nespokojenosti pískání. "Vezměte si s sebou píšťalky a cokoli, co píská," zní instrukce na události. Cílem je zřejmě, aby se zvuky z demonstrace donesly až k nepříliš vzdáleným uším poslanců.

Protestující hodlají v čas hlasování vysílat přímý přenos ze sněmovny. Ale protože poslanci nemusí být pro každého zábavní , tak organizátoři říkají:"přestávky a nudné pasáže proložíme komentátory, aktivisty a písničkáři." Účastníci se tedy určitě mají na co těšit.

Organizátoři chtějí volat politkům do sněmovny a přesvědčovat je. Cíl akce: "Přesvědčit poslance se svědomím, aby nehlasovali pro vládu s komunisty, vedenou trestně stíhaným premiérem, který byl spolupracovníkem StB." Organizátoři apelují, abychom nedopustili, že by se naše děti ptali, co jsme dělali v tento den. Poslanci prý musí cítit, jak se lidé bouří.

Akci podpořil i herec Tomáš Hanák. V emotivním videu praví: „Milujete adrenalin? Jestli jo, tak přijďte ve středu 11. července na Malostranské náměstí, kde bude probíhat přímý přenos z jednání Poslanecké sněmovny o vyjádření důvěry a komouši mají dobře našlápnuto. Vítězný únor – první úspěch, a možná 11. červenec. Přijďte! Malostranské náměstí! Neztrácejte naději,“ apeluje na občany známý herec.

Pokud jsou v okolí Malostranského náměstí ještě nějací nájemníci, nezbývá než doporučit jim investici do špuntů do uší.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

20:47 Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

Senioři starší 80 let, kteří si přejí být očkováni proti covidu, se tento pátek registrovali do vlád…