Válka na ombudsmanství. Křeček vzal Šimůnkové všechnu agendu, ta ho chce žalovat za šikanu

28.06.2022 15:52 | Bleskově

Ombudsman Stanislav Křeček sebral své zástupkyni Monice Šimůnkové veškeré agendy, které měla v gesci. Její práci totiž prý provázejí lidské i manažerské komplikace a nelze se s ní věcně domluvit. Šimůnková se kvůli tomu podle informací České televize chce obrátit na Sněmovnu a zvažuje také žalobu na Křečka kvůli šikaně na pracovišti.

Válka na ombudsmanství. Křeček vzal Šimůnkové všechnu agendu, ta ho chce žalovat za šikanu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Monika Šimůnková, tehdy zmocněnkyně pro lidská práva, dnes zástupkyně ombudsmana

„Základním předpokladem úspěšné spolupráce je vůle a snaha všech zúčastněných se domluvit. A tuto vůli jsem bohužel ze strany paní zástupkyně necítil a necítím. Věcné diskuse nejen se mnou, ale i v širším kolektivu právníků kanceláře doprovází na její straně ostražitost a nedůvěra. V takové atmosféře pak spolupráce logicky stojí všechny zúčastněné značné úsilí,“ uvedl Křeček podle informací České televize.

Práci Šimůnkové podle něj provázejí podobné lidské i manažerské komplikace, o jakých se v minulosti mluvilo už v souvislosti s jejím předchozím působením na Úřadu vlády. „Stále samozřejmě zůstane mou zástupkyní ve smyslu zákona a bude mne zastupovat v době mé nepřítomnosti. Případně ji mohu pověřit řešením jednotlivých úkolů,“ řekl ombudsman, který může ze zákona pověřit svého zástupce výkonem části své působnosti.

Křečkovo rozhodnutí prý nijak neovlivní vyřizování jednotlivých podnětů od občanů. „Stejně tak budeme s kolegy na úrovni úřadů, ministerstev i vlády pokračovat v diskusích o řešení systémových problémů nebo připomínkovat legislativní materiály,“ ubezpečil ombudsman.

Šimůnková měla s Křečkem neshody již dříve, například kvůli přítomnosti otců u porodu či pobytu rodičů s dětmi v nemocnicích v covidové době. Šimůnková si loni také postěžovala, že ji Křeček nahradil  ve třech vládních radách, a to z rady pro lidská práva, pro záležitosti romské menšiny a pro rovnost žen a mužů. Odvolání prý přišlo kvůli kritice některých Křečkových připomínek k vládní strategii romské integrace. Křeček podle svých slov ale tehdy Šimůnkovou neodvolal, protože on je členem těchto rad ze zákona.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jma

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

migrační pakt

Nepřijde vám divné, že se o migračním paktu hlasovalo těsně před volbami? A bude tedy ještě po volbách něco změnit nebo je to už hotová věc? Taky by mě zajímalo, nakolik se nás týká, protože Rakušan tvrdí, že tu máme uprchlíky z Ukrajiny, takže nebudeme muset přijímat další ani se nebudeme muset vyp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Sežrali“ je na bojišti, teď i v obchodech. Výsměch Rusů nezná mezí

18:05 „Sežrali“ je na bojišti, teď i v obchodech. Výsměch Rusů nezná mezí

Rusko chystá výstavu v moskevském parku Patriot, kde vystaví ukořistěné ukrajinské tanky západní výr…