Válkova pracovní karanténa? Některým došla slova

08.01.2022 22:04

Vláda kvůli nastupující vlně varianty koronaviru omikron přistupuje k novým opatřením, z nichž jedno je tzv. pracovní karanténa. Znamená to, že vnitro vybere oblasti kritické infrastruktury nezbytné pro chod státu, kde by mohli v případě nutnosti chodit do práce i lidé, kteří se dostanou do karantény po pozitivním antigenním samotestu. Informuje Echo24.cz.

Válkova pracovní karanténa? Některým došla slova
Foto: Hana Brožková
Popisek: Kandidát na ministra zdravotnictvi Vlastimil Válek

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) doplnil, že opatření se bude vztahovat také na pracovníky v sociálních službách, školství či ve zdravotnictví.

Válek po jednání se zástupci zaměstnavatelů a Hospodářské komory očekává výrazný nástup vlny omikronu zhruba od 16. ledna, což pak opět poleví ve druhé polovině února. Pořadatelé hromadných akcí, kulturních, sportovních apod., také mají sami navrhnout, jaká další opatření by ještě jejich akce unesly.

  • Původní zdroj ZDE

„Zásadní problém omikronu je, že je ohrožen chod dotyčných zemí velkým počtem lidí, který je v karanténách. Proto hledáme tento model, abychom zachovali fungování státu a nemuseli dělat žádná drastická opatření,“ prohlásil po jednání Válek.

Odborníci očekávají, že infekční vlna bude mít rychlý nástup a potom rychle poleví. „Pokud by vlna šla stejným způsobem a my bychom byli v našich opatřeních neúspěšní, což nebudeme, tak by situace mohla vypadat jako v některých jiných zemích,“ dodal šéf resortu zdravotnictví prof. Válek.

reklama

COVID

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Co se stalo s vašimi sliby?

Slibovali jste legalizaci HHC a místo toho jste zakázali i THC. Jste na sebe pyšní? Co jste vlastně ze svého programu ve vládě prosadili?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zážitek na Lipně za 1900 Kč. Nad jídelním lístkem. Pak i na vleku

4:44 Zážitek na Lipně za 1900 Kč. Nad jídelním lístkem. Pak i na vleku

Svíčková na smetaně za 295, smažený sýr s přílohou za 239 Kč, belgické hranolky za 95 korun. Kdo se …