Velvyslanec Drulák končí v Paříži. Babiš chce člověka, který najde cestu k Macronovi

29.06.2018 16:45

Je stále jasnější, že někdejší spolupracovník exministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) Petr Drulák to má jako velvyslanec ve Francii spočítané. Server Lidovky.cz napsal, že by ho mohl nahradit bývalý spolupracovník prezidenta Miloše Zemana Radek Augustin. Jenže server Aktálně.cz přišel ještě s jednou možností. Novým velvyslancem ve Francii by se mohl stát člověk nakloněný premiérovi Andreji Babišovi. A dostane od něj jeden důležitý úkol.

Velvyslanec Drulák končí v Paříži. Babiš chce člověka, který najde cestu k Macronovi
Foto: wikipedia
Popisek: Francouzská vlajka.
reklama

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) hodně stojí o lepší vztahy s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Dosavadní český velvyslanec v této zemi Petr Drulák však nedokázal vztahy českého premiéra Andreje Babiše a francouzského prezidenta zlepšit. Macron měl např. přijet do Česka, jenže Macron návštěvu nakonec odvolal. Údajně kvůli tomu, že si chtěl počkat, zda Andrej Babiš dokáže sestavit vládu, která získá důvěru české Sněmovny.

Druláka má proto na postu velvyslance vystřídat Michel Fleischmann, dosavadní šéf mediálního domu Lagardére Active ČR, který prý Francii považuje za svůj nový domov. Ten se k tomu nechtěl vyjadřovat. Žádnou oficiální nabídku prý zatím nedostal. Sluší se připomenout, že diplomatická tradice velí posečkat s oznámením nominace nového velvyslance až do doby, kdy ho akceptuje hostitelská země. Pokud ho akceptuje.

„Francie je pro mne druhý domov, druhá vlast. Přijala mě neskutečně hezkým způsobem a dala mi šanci pracovat a naučit se rozhlasové řemeslo. A to jsem potom mohl využít, dokonce za francouzské investice, v České republice. Ve Francii jsem doma stejně jako v Čechách,“ řekl Fleischmann agentuře ČTK, když v roce 2018 přebíral nejvyšší francouzské vyznamenání, Řád čestné legie.

Pokud se Fleischmann skutečně stane velvyslancem, bude mít prý skutečně za úkol dostat Babiše blíž k Macronovi. „Pan premiér si přeje vyměnit pana velvyslance Druláka. Novým velvyslancem v Paříži by měl být Michel Fleischmann. Musíme najít cestu k Macronovi. Máme vyjednaný akční plán, ale kvůli problémům EU se nám Francie trochu vzdálila,“ řekl jeden z předních vysoce postavených úředníků Černínského paláce, který nechtěl být jmenován.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Demonstrace proti Křečkovi: Do studia ČT dorazil Zahradil a začalo to: Minář hodil zpátečku, když najednou začal říkat...

10:55 Demonstrace proti Křečkovi: Do studia ČT dorazil Zahradil a začalo to: Minář hodil zpátečku, když najednou začal říkat...

Podle spolku Milion chvilek nedávné zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem přispělo k cílenému rozvra…