Věříte Klausům? Hlupáci, naznačil Fiala. Člověk z Člověka v tísni ještě přitvrdil

26.03.2019 10:10 | Zprávy
autor: kas

Téma Václav Klaus mladší a jeho vyhoštění z ODS zřejmě jen tak neodezní. Ale s tématem se zřejmě rozloučil předseda ODS Petr Fiala. V textu na Forum24 věnoval Klausovi mladšímu jeden odstavec, kde zdůvodnil, proč mu nebude věnovat víc. A trefoval se i do těch, kdo to „myslí upřímně“. „Hloupost bývá někdy nebezpečnější než zlý úmysl,“ říká Fiala. A od pořadatele festivalu Jeden svět na školách přišel obrázek, jak to bude vypadat v nové straně Klausů…

Věříte Klausům? Hlupáci, naznačil Fiala. Člověk z Člověka v tísni ještě přitvrdil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Fiala

„Zklamu všechny, kteří čekají, že budu psát ‚o Klausovi‘. Václav Klaus (zde podstatné jméno hromadné) je pro mě minulost,“ začal Fiala své poslední slovo na adresu bývalých členů ODS. Říká, že ponechá toto téma skupině komentátorů, „které posedla zběsilost, jejíž vyléčení by vyžadovalo buďto pokropení svěcenou vodou, nebo psychiatra“. Prý je zde možnost, že tyto komentátory vede k proklausovské vášni výše žoldu.

A Fiala se do Klause a jeho názorů, ať skutečných, či domnělých, obouvá dále: „Omlouvám se samozřejmě těm, kteří si vážně myslí, že demokratickou pravici spasí podpora extremistických hnutí, populismus zjednodušující svět tak, až zůstane jen prázdno, východní despocie, nějaký nový oligarcha a nenávist k Západu. Myslí to asi upřímně. Jenomže, jak víme, hloupost bývá někdy nebezpečnější než zlý úmysl.“

 „V každém případě si vystačí sami a téma Klaus budou ještě nějakou dobu živit. Já ne,“ zakončuje Fiala své vyjádření, proč nebude psát o Klausovi, ale o tom, jak je orientace na Západ důležitá.

Celý článek ZDE

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…