Více než dvě třetiny Čechů chtějí daňové zvýhodnění stravenek

14.12.2011 15:26

Podle průzkumu agentury SANEP chtějí dvě třetiny Čechů zachovat daňové zvýhodnění stravenek. Nesouhlasí tak s názorem vládních TOP a ODS, které se snaží daňové zvýhodnění zrušit.

Více než dvě třetiny Čechů chtějí daňové zvýhodnění stravenek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Koláčky

Celkem 67,1 procenta respondentů v průzkumu agentury SANEP odpovědělo, že je pro zachování daňového zvýhodnění stravenek. Z velké části půjde o samotné příjemce stravenek v zaměstnání.

Stejný názor jako většina respondentů sdílí například Věci veřejné, a to navzdory většinovému přesvědčení v rámci vládní koalice. S jejich postojem, kdy VV nehlasují spolu se svými partnery, souhlasí 60,1 procenta dotázaných.

Většina respondentů také podporuje hlavní důvod VV, proč jsou proti rušení stravenek. Podle nich by to totiž negativně poznamenalo hlavně nízkopříjmové skupiny. Téměř polovina pak odmítá tvrzení, že daňové zvýhodnění stravenek nemá žádný sociální ani ekonomický důvod.

Opět nadpoloviční většina, konkrétně 56,8 procenta, nesouhlasí s výrokem ministra financí Miroslava Kalouska: „Dál budou daňoví poplatníci doplácet na existenci druhé měny v této zemi.“ „Tento názor pramení zejména ze skutečnosti, že většina domácí populace v produktivním věku jsou zaměstnanci, kteří na stravenkovém benefitu profitují,“ míní agentura SANEP.

Kompletní zpráva SANEP

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Míšenci bývají hezcí lidé. Češi se bojí mísení kultur. Nová krev by jim prospěla,“ doporučovala u Drtinové novinářka Jezairiová

20:02 „Míšenci bývají hezcí lidé. Češi se bojí mísení kultur. Nová krev by jim prospěla,“ doporučovala u Drtinové novinářka Jezairiová

Novinářka Pavla Jezairiová byla hostem interview Daniely Drtinové na serveru DVTV.cz. Jezairiová se …