Vítejte v Británii: Existují jen dvě pohlaví, která máme od narození, oznámil britský lékař a dostal padáka

09.07.2018 22:10 | Zprávy
autor: pro

Velká Británie je považována ze zemi s nejvyšší mírou tolerance k odlišným názorům. Jak však ukazuje případ Dr. Davida Mackeretha, vysoká míra tolerance se netýká názorů na problematiku genderu.

Vítejte v Británii: Existují jen dvě pohlaví, která máme od narození, oznámil britský lékař a dostal padáka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Velké Británie

Dr. David Mackereth pracoval jako lékař šestadvacet let pro britskou Národní zdravotní službu (NHS), ale ani jeho dlouholetá praxe a zaměstnanecká „věrnost“ jej neuchránily od vyhození z práce. Nikoli proto, že by zanedbal své povinnosti, ale pro jeho názory, které se neslučují s levicovým viděním světa. Pětapadesátiletý otec čtyř dětí si dovolil říci, že pohlaví je určeno při samotném narození a existují tedy jen dvě pohlaví.

Ve veřejném prostoru v západoevropských zemích přitom v důsledku působení subjektů tzv. „nové levice“ převládá názor, že pohlaví existuje více. V Německu se například poslanci loni na podzim shodli na tom, že do úředních dokumentů by mělo být včleněno i tzv. třetí pohlaví. Transgenderová témata čím dál častěji dostávají prostor v médiích a někteří politici razí názor, že by si už i děti měly samy určovat pohlaví.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…