Vláda by mohla zakazovat drogy sama. Ale jen na rok

26.03.2011 14:49

Výrobci drog jsou rok od roku vynalézavější. Než ale stát zakáže nějakou drogu, musí její zákaz projít složitým legislativním procesem. To trvá někdy až zbytečně dlouho. Nově by tak vláda mohla drogy zakazovat sama, omezení by ovšem bylo časové - mohla by je zakázat jen na rok.

Vláda by mohla zakazovat drogy sama. Ale jen na rok

Na začátku roku se na Moravě objevily podivné obchody prodávající drogy jako sběratelské předměty. Ty polská vláda rázně "vystrnadila" ze svého území, proto se vydaly hledat odbyt do Česka.

Jelikož tyto drogy nebyly zařazeny do seznamu zakázaných, mohly se volně a beztrestně prodávat. Česká vláda už je sice plánuje zakázat, ale legislativní proces bude trvat dlouho.

"V tuto chvíli rozšíření seznamu zakázaných psychotropních látek podle zákona musí procházet celým procesem novelizace zákona a to přidáním přílohy," přiznal serveru iDNES.cz národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil.

Napříště už by ale mohlo zakazování probíhat rychleji. Nově by totiž zákazy drog měla schvalovat pouze vláda a vydávat je jako své nařízení s platností na jeden rok. Časové omezení by platilo kvůli možnosti zneužití zákazu.

Ministerstvo zdravotnictví by navíc mělo každý půl rok připravit aktualizaci seznamu zakázaných látek, čímž by mělo připravit hladký průběh pro jeho rozšiřování.

Čtěte:

Vláda souhlasí, aby 33 nových drog bylo na seznamu zakázaných

Ministr John: Prosadím, aby nové drogy byly doplněny na seznam zakázaných látek

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesní zločin v Událostech, komentářích. Moderátor nadržoval Němcové, a pak dokonce sám začal diskutovat. Petr Štěpánek volá po trestu

9:23 Profesní zločin v Událostech, komentářích. Moderátor nadržoval Němcové, a pak dokonce sám začal diskutovat. Petr Štěpánek volá po trestu

Miroslava Němcová z ODS, Barbora Kořanová z ANO a Radim Fiala z SPD ve čtvrtečních Událostech, komen…