Vysoká škola Karla Engliše chce otevřít další obory

20.09.2017 14:16

Brněnská soukromá Vysoká škola Karla Engliše chce v příštím roce otevřít další obory například se zaměřením na hoteliérství a lázeňství, management a ekonomiku v zahraničním obchodě IT nebo mediální komunikaci. Plánuje i větší propojení s praxí prostřednictvím firem svých akcionářů Ladislava Chodáka, Ivo Valenty, investiční skupiny DRFG a Regionální hospodářské komory Brno. Zástupci školy to dnes sdělili novinářům.

Vysoká škola Karla Engliše chce otevřít další obory
Foto: hns
Popisek: Zdeněk Koudelka byl i kandidátem na ústavního soudce

Chodák, jenž figuruje v řadě firem z oblasti technologií, telekomunikací či realit, koupil školu začátkem roku 2016. Chtěl spolupracovat s Masarykovou univerzitou, ale ta prý projekt odložila. Chodák se proto obrátil na podnikatele. Nyní ve škole drží 30 procent stejně jako skupina DRFG a Ivo Valenta, který vlastní firmu Synot a také firmy vyvíjející počítačové hry. Deset procent ve škole vlastní nově brněnská hospodářská komora.

Soukromá škola chce klást důraz na praxi. „Chceme, aby studenti pracovali na reálném projektu v reálné firmě,“ uvedl Chodák. Podle něj by studenti v posledních ročnících měli přecházet rovnou do firem a ideálně školu dodělat distančně.

Škola má aktuálně dva studijní programy – ekonomika a management a bezpečnostně-právní studia. Nově žádá o akreditaci dalších, mimo jiné programu systémové inženýrství–informatika se specializacemi kybernetická bezpečnost a základy vývoje počítačových her, což jsou podle Chodáka nejrychleji rostoucí obory celosvětově.

Vysoká škola Karla Engliše vznikla v roce 1999 a je nejstarší soukromou vysokou školou na Moravě. V minulosti čelila kritice akreditační komise kvůli personálnímu zabezpečení studia. Podle rektora školy Zdeňka Koudelky více než 60 procent vyučujících jsou docenti a profesoři. Aktuálně má přes 400 studentů. Školu zatím vystudovalo asi 2200 lidí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pojďte vyhnat babičku, co prodává ozdoby!” Pořádá vánoční trhy. Má to vymyšlené

15:41 „Pojďte vyhnat babičku, co prodává ozdoby!” Pořádá vánoční trhy. Má to vymyšlené

Vánoční trhy bez podmínek navzdory vládnímu zákazu a proti diskriminaci malých podnikatelů. Jiří Jan…