Vysoká škola Karla Engliše chce otevřít další obory

20.09.2017 14:16

Brněnská soukromá Vysoká škola Karla Engliše chce v příštím roce otevřít další obory například se zaměřením na hoteliérství a lázeňství, management a ekonomiku v zahraničním obchodě IT nebo mediální komunikaci. Plánuje i větší propojení s praxí prostřednictvím firem svých akcionářů Ladislava Chodáka, Ivo Valenty, investiční skupiny DRFG a Regionální hospodářské komory Brno. Zástupci školy to dnes sdělili novinářům.

Vysoká škola Karla Engliše chce otevřít další obory
Foto: hns
Popisek: Zdeněk Koudelka byl i kandidátem na ústavního soudce

Chodák, jenž figuruje v řadě firem z oblasti technologií, telekomunikací či realit, koupil školu začátkem roku 2016. Chtěl spolupracovat s Masarykovou univerzitou, ale ta prý projekt odložila. Chodák se proto obrátil na podnikatele. Nyní ve škole drží 30 procent stejně jako skupina DRFG a Ivo Valenta, který vlastní firmu Synot a také firmy vyvíjející počítačové hry. Deset procent ve škole vlastní nově brněnská hospodářská komora.

Soukromá škola chce klást důraz na praxi. „Chceme, aby studenti pracovali na reálném projektu v reálné firmě,“ uvedl Chodák. Podle něj by studenti v posledních ročnících měli přecházet rovnou do firem a ideálně školu dodělat distančně.

Škola má aktuálně dva studijní programy – ekonomika a management a bezpečnostně-právní studia. Nově žádá o akreditaci dalších, mimo jiné programu systémové inženýrství–informatika se specializacemi kybernetická bezpečnost a základy vývoje počítačových her, což jsou podle Chodáka nejrychleji rostoucí obory celosvětově.

Vysoká škola Karla Engliše vznikla v roce 1999 a je nejstarší soukromou vysokou školou na Moravě. V minulosti čelila kritice akreditační komise kvůli personálnímu zabezpečení studia. Podle rektora školy Zdeňka Koudelky více než 60 procent vyučujících jsou docenti a profesoři. Aktuálně má přes 400 studentů. Školu zatím vystudovalo asi 2200 lidí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Krutej filmovej svět.“ Co si režisér dovolí na herečky, odhalila jedna z nich. A kdyby jen to

22:15 „Krutej filmovej svět.“ Co si režisér dovolí na herečky, odhalila jedna z nich. A kdyby jen to

Herečka Tereza Ramba byla hostem v rozhovoru Prostoru X. Řeč byla o sexismu ve filmovém průmyslu, ma…