Zaorálek vyhlásil válku

10. 8. 2017 13:19

Válku levné práci vyhlásil ve svém posledním facebookovém příspěvku volební lídr ČSSD a ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek.

Zaorálek vyhlásil válku
Foto: Daniela Černá
Popisek: Lubomír Zaorálek

„Naší zemi se ekonomicky daří, a přesto nad ní visí hrozba. Vlády bezprostředně po roce 1989 postavily konkurenceschopnost naší země na drasticky levné práci. Měli jsme pracovat jako na Západě, ale za východní platy. Z téhle pasti jsme se dosud nedostali – stále máme mzdy na třiceti procentech mezd v Německu,“ poznamenal úvodem Zaorálek.

Podle jeho slov levná práce Českou republiku poškozuje. „Když založíte ekonomiku na mizerných mzdách, zaostáváte za světem. Ztrácíte vůli rozvíjet technologie a investice získáváte od těch, kteří ve vás vidí montovnu. Práce v takové zemi přestává být zajímavá, snižuje se její kvalita a časem může i ubývat. A to poškozuje nejen zaměstnance, ale celou naši společnost,“ poznamenal Zaorálek.

Následně zdůraznil, že právě razantní zvyšování mezd bude absolutní prioritou strany do nejbližších let. „Máme zcela konkrétní plán, jak se k takovémuto zvyšování mezd můžeme dopracovat,“ řekl jasně. On sám prý nestojí o zemi, z níž odcházejí naše děti a děti našich dětí.

„Předloni to bylo sedm procent populace. Levná práce na tom má lví podíl. Budoucnost má jedině taková země, ve které se nedaří pouze ekonomice, ale především lidem,“ zmínil Zaorálek.

K tomu podle jeho slov patří i dostupné veřejné služby. „Naše zdravotnictví, školství a penzijní systém stojí na principu solidarity. Člověk, který celý život poctivě pracoval, si zaslouží důstojné stáří. I kluk z chudé rodiny má nárok na kvalitní vzdělání či operaci srdce za milion. Nikdy nedopustím privatizaci veřejných služeb a postavím se lobbistickým skupinám, které si chtějí udělat ze zdravotnictví nebo z důchodů soukromý byznys,“ uzavřel s tím, že chce bojovat za zemi, v níž se daří nejen horním deseti tisícům, ale co největšímu počtu lidí.

Celý příspěvek Lubomíra Zaorálka:

Vážení spoluobčané, vyhlašuji válku levné práci.

Naší zemi se ekonomicky daří, a přesto nad ní visí hrozba. Vlády bezprostředně po roce 1989 postavily konkurenceschopnost naší země na drasticky levné práci. Měli jsme pracovat jako na Západě, ale za východní platy. Z téhle pasti jsme se dosud nedostali — stále máme mzdy na třiceti procentech mezd v Německu.

Levná práce Českou republiku poškozuje. Když založíte ekonomiku na mizerných mzdách, zaostáváte za světem. Ztrácíte vůli rozvíjet technologie a investice získáváte od těch, kteří ve vás vidí montovnu. Práce v takové zemi přestává být zajímavá, snižuje se její kvalita a časem může i ubývat. A to poškozuje nejen zaměstnance, ale celou naši společnost.

Razantní zvyšování mezd bude proto absolutní prioritou naší strany do nejbližších let. Máme zcela konkrétní plán, jak se k takovémuto zvyšování mezd můžeme dopracovat.

Nestojím o zemi, z níž naše děti a děti našich dětí odcházejí. Předloni to bylo sedm procent populace. Levná práce na tom má lví podíl. Budoucnost má jedině taková země, ve které se nedaří pouze ekonomice, ale především lidem.

K tomu patří dostupné veřejné služby. Naše zdravotnictví, školství a penzijní systém stojí na principu solidarity. Člověk, který celý život poctivě pracoval, si zaslouží důstojné stáří. I kluk z chudé rodiny má nárok na kvalitní vzdělání či operaci srdce za milion.

Nikdy nedopustím privatizaci veřejných služeb a postavím se lobbistickým skupinám, které si chtějí udělat ze zdravotnictví nebo důchodů soukromý byznys. Chci bojovat za zemi, v níž se daří nejen horním deseti tisícům, ale co největšímu počtu lidí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

20:47 Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová vypadla ze zábavného pořadu StarDance h…