Zaplatí 15 tisíc Radku Bangovi za slova „Ne*ře, tahle země není tvoje" a další

26.03.2019 13:09

Lukáš Krupka z Domažlic nakonec k soudu nepůjde, přestože rasisticky urážel zpěváka Radka Bangu. Díky tomu, že se doznal a zaplatil poškozenému 15 tisíc korun, soudce Milan Andrle podmíněně zastavil jeho trestní stíhání. Píše o tom server Novinky.cz.

Zaplatí 15 tisíc Radku Bangovi za slova „Ne*ře, tahle země není tvoje" a další
Foto: gipsy.cz
Popisek: Radek Banga alias Gipsy.cz

Krupka napsal své komentáře v roce 2016, a to poté, když frontman kapely Gipsy.cz nesouhlasil s oceněním zpěváka skupiny Ortel. Bangu tehdy dle Novinek označil za ,,ne*ra, co by měl zkusit cyklon B". Také uvedl, že naše republika by měla být bílá jako čerstvě padlej sníh.

Anketa

Zeman by nejraději zrušil Senát Parlamentu ČR. Má v tom pravdu?

95%
5%
hlasovalo: 16389 lidí

Původní text ZDE

„Tohle tvoje zem není. A ještě se zastáváš muslimů. V téhle době plynem do rypáku nedostaneš, ale nějakej kokot v županu ti uřízne hlavu,“ uvedl tehdy Krupka. 

Banga v roce 2016 při vyhlášení Slavíků odešel na protest ze sálu kvůli ocenění skupině Ortel. Bangu zasypaly po jeho odchodu ze Slavíků nadávky, urážky i výhrůžky. A to zejména na jeho profilu na sociální síti Facebook.

Banga ze sálu odešel proto, že mu vadí, že Ortel podporuje nacismus. „Jsem zarmoucen faktem, že tomuto zjevnému propagování nacismu nejen přihlížel celý sál, ale většina dokonce tleskala. Ptám se mých kolegů, zpěváků, moderátorů, herců, sportovců – ČEMU JSTE TLESKALI? Já vám řeknu čemu – TLESKALI JSTE NACISTŮM. Doufám, že se vám bude spát úplně stejně jako včera,“ napsal tehdy vysvětlení svých kroků Banga. Následovala sprška zhruba 20 tisíc reakcí. Za svůj postoj si pak Banga dokonce vysloužil Cenu Františka Kriegla za občanskou statečnost od Nadace Charty 77. Zároveň však mnozí ukazovali na písně, které Banga složil a v nichž se jen těžko hledá slušné slovo.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama

Další články z rubriky

„Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

18:04 „Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

Vše začalo zhruba před čtyřmi lety, kdy se oba výrazní politici vsadili o astronomických deset milio…